Футболчиларимиз Таиланд терма жамоасини мағлуб этди
Футбол бўйича 2018 йилги жаҳон чемпионатининг Осиё саралаш мусобақаси учинчи босқичи навбатдаги баҳсига тайёргарлик кўраётган Ўзбекистон миллий терма жамоаси Таиланд терма жамоаси билан ўртоқлик учрашувини ўтказди.
Пойтахтимиздаги "Бунёдкор" стадионида ташкил этилган ўйиннинг 68-дақиқасида Элдор Шомуродов узатган тўпни Темурхўжа Абдухолиқов рақиб дарвозасига киритиб, ҳисобни очди. Учрашув якунида Сардор Рашидов иккинчи голга муаллифлик қилди ва терма жамоамизнинг ишончли ғалабасини таъминлади.
Шу тариқа муҳим тайёргарлик вазифасини ўтаб берган мазкур учрашувда футболчиларимиз 2:0 ҳисобида ғалаба қозонди. Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон терма жамоаси Осиё саралаш мусобақаси учинчи босқичининг навбатдаги учрашувини 12 июнь куни Эрон терма жамоасига қарши ўтказади.
Айни пайтда Эрон, Жанубий Корея, Хитой, Қатар ва Сурия терма жамоалари билан “А” гуруҳидан жой олган мамлакатимиз футболчилари ўн икки очко билан гуруҳда учинчи ўринда бормоқда.

Футболисты Узбекистана обыграли сборную Таиланда
Национальная сборная команда Узбекистана в рамках подготовки к очередным матчам третьего этапа Азиатского квалификационного турнира на чемпионат мира 2018 года по футболу провела товарищескую встречу со сборной Таиланда.
На 68-й минуте игры, организованной на столичном стадионе «Бунёдкор», Темурхужа Абдухоликов забил гол в ворота соперников после точной передачи Элдора Шомуродова и открыл счет. В завершении встречи автором второго мяча в ворота соперника стал Сардор Рашидов, который обеспечил уверенную победу нашей сборной.
В этой встрече, ставшей важным подготовительным этапом, наши футболисты одержали победу со счетом 2:0. Напомним, сборная Узбекистана в очередном туре третьего этапа Азиатского отборочного соревнования сыграет 12 июня против сборной команды Ирана.
На данный момент наши футболисты, находящиеся в группе «А» вместе со сборными Ирана, Южной Кореи, Китая, Катара и Сирии, с 12 очками занимают третью строчку в таблице.