АҚШ Президентининг Фан масалалари бўйича вакили билан учрашув
2017 йилнинг 6 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида мамлакатимизга ташриф буюрган АҚШ Президентининг Фан масалалари бўйича вакили, Tafts Университети қошидаги Атроф-муҳит институти директори Линда Абриола билан учрашув бўлиб ўтди.
Суҳбат чоғида фан соҳасидаги ҳамкорликни чуқурлаштириш истиқболлари нуқтайи назаридан Ўзбекистон-АҚШ муносабатларини ривожлантиришнинг ҳозирги ҳолати ва устувор йўналишлари муҳокама қилинди.
2010 йил декабрь ойида имзоланган Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати билан Америка Қўшма Штатлари Ҳукумати ўртасидаги фан ва технологиялар соҳасидаги ҳамкорлик тўғрисидаги Битимни амалга ошириш мазкур йўналишдаги шерикчиликни кенгайтириш имконини бергани қайд этилди.

Встреча с Посланником Президента США по вопросам науки
6 июня 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с Посланником Президента США по вопросам науки, директором Института окружающей среды при Университете Тафтса Линдой Абриолой, прибывшей в нашу страну с визитом.
Стороны обсудили состояние и приоритеты развития узбекско-американских отношений в контексте перспектив углубления взаимодействия в области науки.
Отмечалось, что реализация подписанного в декабре 2010 года Соглашения между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Соединенных Штатов о сотрудничестве в сфере науки и технологий позволила расширить узбекско-американское партнерство в этой области.