Навоий вилояти давлат солиқ бошқармаси янги бинода иш бошлади
Шу муносабат билан ташкил этилган тадбирда Президентимиз раҳнамолигида амалга оширилаётган изчил ислоҳотлар самарасида мамлакатимиз иқтисодиёти тобора юксалиб, халқимиз фаровонлиги ортиб бораётгани алоҳида таъкидланди.
Солиқ тизими ходимлари нафақат давлат томонидан амалга оширилаётган ислоҳотларни ҳаётга татбиқ этиш, балки аҳоли, айниқса, тадбиркорларга кенг имконият ва қулайликлар яратишга ҳам муносиб ҳисса қўшмоқда. Айни пайтда солиқ тўловчилар учун яратилаётган қулайликлар, жумладан, интерактив ва электрон ахборот хизматлари кўрсатиш кўлами кенгаяётгани тадбиркорларнинг вақти ва маблағини тежаб, оворагарчиликларнинг олдини олмоқда.
– "Оқ олтин XXI” масъулияти чекланган жамияти қурувчилари томонидан 3 миллиард 200 миллион сўм маблағ эвазига миллий ва замонавий архитектура уйғунлигида барпо этилган янги бинода барча шароит яратилган, – дейди вилоят давлат солиқ бошқармаси ахборот хизмати раҳбари А.Норбоев. – Катта ва кичик мажлислар зали, анжуманлар хонаси, 105 ўринли ошхона ходимлар хизматида. Хизмат хоналари замонавий ахборот-коммуникация воситалари, зарур анжомлар билан жиҳозланган.

Налоговое управление - в новом здании
На организованном по этому случаю мероприятии особо отмечалось, что в результате последовательных реформ, осуществляемых под руководством Президента нашей страны, все более укрепляется экономика страны, приумножается благополучие народа.
Работники налоговой системы вносят достойный вклад не только в претворение в жизнь реформ, осуществляемых нашим государством, но и создание широких условий и возможностей для населения, особенно предпринимателей. Так, ряд удобств, создаваемых для налогоплательщиков, в частности, расширение масштаба оказания интерактивных и электронных информационных услуг, способствует экономии времени и средств предпринимателей, недопущению лишней волокиты.
- Новое здание, построенное строителями общества с ограниченной ответственностью "Ок олтин XXI" за счет средств в размере 3 миллиарда 200 миллионов сумов, сочетает в себе как национальный, так и современный архитектурный стили, в нем созданы все необходимые условия, - сказал руководитель информационной службы областного государственного налогового управления А.Норбоев. - В распоряжении сотрудников - большой и малый зал заседаний, конференц-зал, столовая на 105 мест. Служебные кабинеты полностью оснащены современными информационно-коммуникационными средствами и оборудованием.