Ўзбекистон "Миллий тикланиш" демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Акмал Саидов 12 март куни Жиззах вилояти сайловчилари билан учрашди.
Учрашувни Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 4-Жиззах округ сайлов комиссияси раиси А.Сатторов очди. Президентликка номзоднинг ишончли вакили Б.Мамажонов йиғилганларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Акмал Саидов ўз сайловолди дастури юзасидан нутқ сўзлади.
Дастурда миллати, дини, ижтимоий ҳолати ва келиб чиқишидан қатъи назар, Ўзбекистон халқи, барча фуқароларнинг бирдамлиги ва ҳамжиҳатлигини янада мустаҳкамлашга алоҳида эътибор қаратилган. Мамлакатда диний, миллий ва маданий бағрикенглик муҳитини асраб-авайлаш ва мустаҳкамлашга кўмаклашиш, Ўзбекистон халқининг тарихи, маънавий-маданий меросига доир адабиётларни нашр этиш билан шуғулланаётган муаллифлар, босмахоналар, нашриётларни иқтисодий жиҳатдан рағбатлантириш, уларга солиқ ва бошқа тўловлар бўйича имтиёзлар бериш юзасидан устувор вазифалар белгиланган.
Учрашувда "Миллий тикланиш" демократик партияси Жиззах вилояти кенгаши раиси Ғ.Қодиров, партия вилоят ташкилоти девони раҳбари С.Назарқосимов ва бошқалар номзоднинг дастурида белгиланган вазифаларнинг амалга оширилиши мамлакатимизни ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш, демократик ислоҳотларни янада чуқурлаштиришга хизмат қилишини таъкидлади. Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови кўппартиявийлик асосида ўтаётганини қайд этиб, сайловчиларни 29 март куни ўтказиладиган сайловда фаол иштирок этишга чиқирди.

Встреча Акмаля Саидова с избирателями Джизакской области
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Демократической партии Узбекистана "Миллий тикланиш" Акмаль Саидов 12 марта встретился с избирателями Джизакской области.
Встречу открыл председатель 4-й Джизакской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан А.Сатторов. Доверенное лицо кандидата в Президенты Б.Мамажонов ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Акмаль Саидов выступил с речью по своей предвыборной программе.
В программе уделено особое внимание дальнейшему укреплению единства и сплоченности народа, всех граждан Узбекистана независимо от национальности, вероисповедания, социального положения и происхождения. Определены приоритетные задачи по содействию дальнейшему сохранению и укреплению в нашей стране атмосферы религиозной, национальной и культурной толерантности, созданию экономических стимулов, предоставлению налоговых и иных преференций авторам произведений, типографиям, издательствам, выпускающим литературу по истории, духовно-культурному наследию народа Узбекистана.
Выступившие на встрече председатель Джизакского областного совета Демократической партии "Миллий тикланиш" Г.Кадыров, руководитель аппарата областной организации партии С.Назаркосимов и другие отметили, что осуществление намеченных в программе кандидата задач послужит социально-экономическому развитию страны, дальнейшему углублению демократических реформ. Подчеркнув, что выборы Президента Республики Узбекистан проходят на основе многопартийности, они призвали избирателей принять активное участие в предстоящих 29 марта выборах.