2017 йилнинг 5 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Қирғизистон Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Данияр Сидиков билан учрашув бўлиб ўтди.
Суҳбат чоғида 2017 йил 21-26 май кунлари Қирғизистоннинг Жалол-Обод шаҳрида бўлиб ўтган Ўзбекистон Республикаси ва Қирғизистон Республикаси Ҳукумат делегацияларининг Ўзбекистон-Қирғизистон Давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш бўйича ишчи гуруҳлари учрашуви якунлари юзасидан фикр алмашилди ҳамда навбатдаги учрашувни Андижон шаҳрида самарали ўтказиш масалалари муҳокама қилинди.

5 июня 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Кыргызской Республики Данияром Сыдыковым.
Стороны обменялись мнениями по итогам состоявшихся 21-26 мая 2017 года в г.Джалал-Абаде (Кыргызстан) встречи рабочих групп Правительственных делегаций Республики Узбекистан и Кыргызской Республики по вопросам делимитации и демаркации узбекско-кыргызской Государственной границы, а также обсудили вопросы эффективного проведения очередной встречи в г.Андижане.