2017-05-30 | Ҳужжатлар
1. Холмўмин Буврабоевич Ёдгоров муддатсиз даврга Ўзбекистон Республикаси Олий cуди раисининг ўринбосари – фуқаролик ишлари бўйича судлов ҳайъати раиси лавозимига сайлансин, шу муносабат билан у Ўзбекистон Республикаси Олий суди судьяси лавозимидан озод этилсин.
2. Баходир Акбаралиевич Дехқанов беш йил муддатга Ўзбекистон Республикаси Олий cуди раисининг ўринбосари – маъмурий ишлар бўйича судлов ҳайъати раиси лавозимига сайлансин, шу муносабат билан у Ўзбекистон Республикаси Олий хўжалик суди раисининг ўринбосари лавозимидан озод этилсин.
3. Бахтиёр Турсинматович Исаков ўн йил муддатга Ўзбекистон Республикаси Олий cуди раисининг ўринбосари – иқтисодий ишлар бўйича судлов ҳайъати раиси лавозимига сайлансин, шу муносабат билан у Ўзбекистон Республикаси Олий хўжалик суди раисининг биринчи ўринбосари лавозимидан озод этилсин.

Об избрании заместителей председателя Верховного суда Республики Узбекистан
1. Избрать Ёдгорова Холмумина Буврабоевича на должность заместителя председателя Верховного суда Республики Узбекистан – председателя судебной коллегии по гражданским делам на бессрочный период пребывания в должности, в связи с чем освободить его от должности судьи Верховного суда Республики Узбекистан.
2. Избрать Дехканова Баходира Акбаралиевича на должность заместителя председателя Верховного суда Республики Узбекистан – председателя судебной коллегии по административным делам сроком на пять лет, в связи с чем освободить его от должности заместителя председателя Высшего хозяйственного суда Республики Узбекистан.
3. Избрать Исакова Бахтиёра Турсинматовича на должность заместителя председателя Верховного суда Республики Узбекистан – председателя судебной коллегии по экономическим делам сроком на десять лет, в связи с чем освободить его от должности первого заместителя председателя Высшего хозяйственного суда Республики Узбекистан.