27 май куни «Маркетинг ва бошқарувда коммуникация» мавзусида «4R» анжумани ўтказилмоқда
2017 йилнинг 27 май куни соат 10:00 да, «Ўзэкспомарказ» миллий кўргазмалар мажмуасининг ITC-конференц залида «Маркетинг ва бошқарувда коммуникация» мавзусига бағишланган «4R» анжуман ташкил этилмоқда. Анжуманда маркетолог, давлат идоралари ахборот хизматлари ва турли соҳа вакиллари фаолиятида замонавий алоқа турлари ва усулларидан сифатли фойдаланишнинг аҳамиятига бағишланган тақдимотлар ўтказилади.
2017 йилнинг «Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили» деб эълон қилинишини, давлатимиз раҳбари томонидан давлат идоралари олдига жамоатчилик, хусусан аҳоли ва бизнес вакиллари билан алоқаларни ривожлантиришнинг замонавий усул ҳамда воситаларидан фойдаланиш вазифасининг қўйилгани-бугун ҳар бир соҳа вакилидан аҳоли ва истеъмолчилар билан алоқаларни ўрнатишнинг замонавий усулларини жорий қилиш, жумладан офлайн ва онлайн хизматлар орқали ўзаро маълумот алмашиш муҳитини ташкил қилишни талаб қилмоқда.
Бепул асосда ташкил этилаётган анжуман қатнашчилари корпоратив ва жамоатчилик билан ўзаро алоқаларни ривожлантиришда марказлашган коммуникация тизимларининг аҳамияти, онлайн ва офлайн медиа хизматларни жорий қилиш орқали давлат бошқарувида қулай эркин ахборот алмашиш муҳитини яратишнинг замонавий тенденциялари, ахборот хизматлари ва ОАВ ўртасида самарали мулоқотни ташкил этиш каби мавзуларда замонавий билим ва кўникмаларга эга бўладилар.
Анжуманда Ўзбекистонда маркетинг ва жамоатчилик билан алоқаларда етакчи компания раҳбарлари, бу йўналишда тажриба ва малакага эга пешқадам мутахассислар, вазирлик ва идораларнинг ахборот хизматлари ходимлари иштирок этадилар.

27 мая состоится Конференция «4Р», посвященная теме «Коммуникации в маркетинге»
27 мая 2017 года в 10:00 в конференц-зале ITC Узэкспоцентра состоится Конференция «4Р», посвященная теме «Коммуникации в маркетинге». Конференция раскроет обширную тему коммуникаций, подчеркивая роль и важность качественных коммуникаций для маркетологов, пресс-служб госорганов и специалистов различных сфер.
В рамках реализации Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан и Года «Диалога с народом и интересов человека» предусматриваются меры по развитию и либерализации экономики, направленные на дальнейшее укрепление макроэкономической стабильности и сохранение высоких темпов роста экономики, повышение ее конкурентоспособности, а также дальнейшее усиление защиты прав и приоритетной роли частной собственности, стимулирование развития малого бизнеса и частного предпринимательства.
В этой связи участие в конференции, которая проводится в формате информационно-образовательного мероприятия, специалистов по маркетингу и представителей пресс-служб министерств и ведомств будет способствовать внедрению современных видов коммуникаций между потребителями и поставщиками товаров и услуг на рынке Узбекистана.
Основными целями Конференции являются содействие организации отраслевого общения профессионалов, получения знаний о мировых тенденциях в области маркетинга и связи с общественностью, создание профессиональной площадки, способствующей росту сильных специалистов, отвечающих требованиям современного рынка.
Фокус выступлений спикеров Конференции — мировые тренды, новые решения и перспективы.
К участию приглашены руководители компаний – лидеров в своих отраслях, руководители и специалисты маркетинговых департаментов, а также, представители пресс-служб министерств и ведомств.