Наримон Умаровнинг Фарғона вилояти сайловчилари билан учрашуви
Ўзбекистон "Адолат" социал-демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Наримон Умаров 10 март куни Фарғона вилояти сайловчилари билан учрашди.
Учрашувни Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 11-Фарғона округ сайлов комиссиясининг раиси Н.Собиров очди. Президентликка номзоднинг ишончли вакили М.Холдоров йиғилганларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Дастурда иқтисодиётнинг истиқболдаги талабларидан келиб чиққан ҳолда, кадрлар тайёрлаш ва қайта тайёрлаш тизимини такомиллаштиришга алоҳида эътибор қаратилган. Ўзбекистоннинг ҳар бир фуқароси сифатли бепул таълим олиш имкониятига эга ва у меҳнатига муносиб ҳақ тўланадиган иш топиши, малакали мутахассис бўлиши, имконияти бўлса, ўзининг ишини яратиши зарурлиги белгиланган. Олий ўқув юртларининг инновацион фаолиятини қўллаб-қувватлаш, уларнинг фан, ишлаб чиқариш ва иқтисодиёт билан ҳамкорлигини мустаҳкамлаш, илм-фан ва таълимга сармоялар жалб этиш, шунингдек, янги технологиялар киритиш масалалари муҳим вазифалар сифатида белгиланган.
Учрашувда Марғилон шаҳар туғруқ мажмуаси бош шифокори М.Салимова, Фарғона политехника институти ўқитувчиси Ш.Аббосова ва бошқалар номзоднинг сайловолди дастури ҳақида ўз фикр-мулоҳазаларини билдириб, Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови кўппартиявийлик асосида ўтаётгани мамлакатимизда халқаро демократия тамойилларига амал қилинаётгани, миллий сайлов тизими халқаро нормаларга тўла мос келишидан далолат эканини таъкидлади.

Встреча Наримона Умарова с избирателями Ферганской области
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Социал-демократической партии Узбекистана "Адолат" Наримон Умаров 10 марта встретился с избирателями Ферганской области.
Встречу открыл председатель 11-й Ферганской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан Н.Собиров. Доверенное лицо кандидата в Президенты М.Холдоров ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Наримон Умаров выступил с речью по своей предвыборной программе.
В программе особое внимание уделено совершенствованию системы подготовки и переподготовки кадров исходя из перспективных требований экономики. Каждый гражданин Узбекистана имеет возможность получить качественное бесплатное образование, доступ к которому у всех равный, и он должен найти приемлемую работу с достойной оплатой, стать квалифицированным специалистом, при возможности – создать свое дело. В качестве важных также определены задачи по поддержке инновационной деятельности вузов, укреплению их связи с наукой, производством и экономикой, привлечению инвестиций и передовых технологий в сферу науки и образования.
На встрече свои мнения о предвыборной программе кандидата высказали главврач маргиланского родильного комплекса М.Салимова, преподаватель Ферганского политехнического института Ш.Аббосова и другие, отмечалось что выборы Президента Республики Узбекистан проходят на многопартийной основе, что свидетельствует о соблюдении в стране демократических принципов, полном соответствии национальной избирательной системы международным демократическим нормам.