Регбичиларимиз ғалабаси
Ҳиндистоннинг Ченнай шаҳрида регби бўйича ўтказилган "Asian Olympic Pre-Qualifier" халқаро турнирида Ўзбекистон хотин-қизлар терма жамоаси муваффақиятли иштирок этиб, ғолибликни қўлга киритди.
Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитасидан маълум қилишларича, мусобақада терма жамоамиз аъзолари мезбон спортчиларни 12:5, Жанубий Корея терма жамоасини 22:7, филиппинлик регбичиларни 17:5 ва эронлик рақибаларини 32:0 ҳисобида мағлубиятга учратиб, финалга чиқди. Ҳал қилувчи баҳсда яна мезбон жамоа – ҳиндистонлик регбичилар билан куч синашган ҳамюртларимиз 38:0 ҳисобида ғалаба қозонди.
Энди спортчиларимиз 2016 йили Бразилияда бўлиб ўтадиган XXXI ёзги Олимпия ўйинлари йўлланмаси учун шу йилнинг ноябрь ойида Гонконг ва Токио шаҳарларида ташкил этиладиган саралаш мусобақаларида иштирок этади.

Победа регбисток Узбекистана
Женская сборная Узбекистана успешно выступила и одержала победу на международном турнире по регби "Asian Olympic Pre-Qualifier", прошедшем в индийском городе Ченнае.
Как сообщают из Национального олимпийского комитета Узбекистана, члены нашей сборной вышли в финал, выиграв у хозяек турнира со счетом 12:5, сборной Южной Кореи - 22:7, регбисток из Филиппин – 17:5, команды Ирана – 32:0. В решающей встрече наши соотечественницы вновь выступили против регбисток Индии и победили со счетом 38:0.
Теперь наши спортсменки примут участие в предстоящих в ноябре текущего года отборочных соревнованиях в городах Гонконге и Токио, где поборются за путевку на XXXI летние Олимпийские игры 2016 года в Бразилии.