Каратэ. Тошкентда анъанавий каратэ-до бўйича Ўзбекистон чемпионати ўтказилди.
Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт давлат қўмитаси, мамлакатимиз анъанавий каратэ-до федерацияси ҳамкорлигида ташкил этилган мусобақада юздан ортиқ иштирокчи ката ва кумитэ бўйича баҳслашди.
Мусобақа ғолиб ва совриндорлари тақдирланди.
Кикбоксинг. Пойтахтимиздаги "ЖАР" спорт соғломлаштириш мажмуасида Ўзбекистон Республикаси Биринчи Президенти Ислом Каримов хотирасига бағишлаб кикбоксинг бўйича мусобақа ўтказилди.
Ўзбекистон нодавлат нотижорат ташкилотлари миллий ассоциацияси томонидан ёшларни спортга кенг жалб этиш, улар ўртасида соғлом турмуш тарзини шакллантириш мақсадида ташкил этилган мазкур турнирда икки юзга яқин спортчи ғолиблик учун куч синашди.
Турнир якунида шоҳсупага кўтарилган спортчиларга диплом ва эсдалик совғалари топширилди.
Қўл жанги. Тожикистонда қўл жанги бўйича Осиё очиқ чемпионати ўтказилди.
Чемпионатда Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари ўн олтита олтин, бештадан кумуш ва бронза медалларини қўлга киритиб, умумжамоа ҳисобида шоҳсупанинг энг юқори поғонасидан жой эгаллади.

Каратэ. В Ташкенте состоялся чемпионат Узбекистана по традиционному каратэ-до.
На соревновании, организованном Государственным комитетом Республики Узбекистан по физической культуре и спорту, Федерацией традиционного каратэ-до нашей страны, в дисциплинах "ката" и "кумитэ" состязались свыше 100 участников.
Кикбоксинг. В столичном спортивно-оздоровительном комплексе "ЖАР" состоялось соревнование по кикбоксингу, посвященное памяти Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова.
За победу в турнире, организованном Национальной ассоциацией негосударственных некоммерческих организаций Узбекистана в целях широкого привлечения молодежи к спорту и утверждения здорового образа жизни, боролись около 200 спортсменов.
Победителям и призерам турнира вручены дипломы и памятные подарки.
Рукопашный бой. В Таджикистане состоялся открытый чемпионат Азии по рукопашному бою.
Члены сборной Узбекистана, завоевав 16 золотых, по пять серебряных и бронзовых медалей, заняли первое место в общекомандном зачете.