Ҳукуматлараро қўшма комиссия ишчи гуруҳларининг учрашувига доир
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2017 йил 6-7 март кунлари Туркманистонга давлат ташрифи чоғида эришилган келишувларни амалга ошириш доирасида Ўзбекистон-Туркманистон Давлат чегарасини ҳуқуқий расмийлаштириш бўйича музокаралар жадал тус олди.
2017 йилнинг 1-5 май кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Туркманистон Давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш масалалари бўйича Ўзбекистон-Туркманистон Ҳукуматлараро қўшма комиссия ишчи гуруҳларининг навбатдаги учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув якунларига кўра Баёнот имзоланди ва 2017-йил учун дала текширув ишлари режаси келишиб олинди.

О встрече рабочих групп Совместной межправительственной комиссии
В рамках реализации договоренностей, достигнутых в ходе прошедшего 6-7 марта 2017 года государственного визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Туркменистан, переговоры по правовому оформлению узбекско-туркменской Государственной границы приобрели интенсивный характер.
1-5 мая 2017 года в г.Ташкенте состоялась очередная встреча рабочих групп Совместной узбекско-туркменской межправительственной комиссии по вопросам делимитации и демаркации Государственной границы между Республикой Узбекистан и Туркменистаном.