2017 йилнинг 2 май куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Саудия Арабистони Подшоҳлигининг янги тайинланган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Хишом бин Мишъал бин Сувайлим ал-Сувайлим билан учрашди.
Вазир Элчининг ишонч ёрлиқлари нусхасини қабул қилиб олди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида икки томон муносабатларининг, жумладан БМТ, Ислом ҳамкорлик ташкилоти ва бошқа халқаро тузилмалар доираларидаги ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолати ва истиқболлари кўриб чиқилди.
Турли жабҳалардаги Ўзбекистон-Саудия Арабистони алоқаларидаги ижобий ўсиш суръатлари мамнуният билан қайд этилди ҳамда савдо-иқтисодий, инвестицион ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни янада ривожлантиришнинг истиқболли йўналишлари муҳокама қилинди.

2017-05-02 | Политика
2 мая 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов встретился с вновь назначенным Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Саудовская Аравия Хишамом бин Мишалом бин Сувайлимом аль-Сувайлимом.
Министр принял копию верительных грамот.
В ходе прошедшей беседы рассмотрены состояние и перспективы двусторонних отношений, в том числе в рамках ООН, Организации исламского сотрудничества и других международных структур.
Стороны с удовлетворением отметили позитивную динамику узбекско-саудовского взаимодействия в различных сферах и обсудили приоритетные направления дальнейшего развития сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной и других областях.