Боксчиларимиз чемпионатни ғалаба билан бошлади
Пойтахтимиздаги "Ўзбекистон" спорт мажмуасида ўтказилаётган бокс бўйича Осиё чемпионатида боксчиларимиз дастлабки жангларини ўтказди.
Чемпионатда 52 килограмм вазн тоифасида рингга кўтарилган Жасурбек Латипов покистонлик Саид Асифни, вазни 64 килограмм бўлган Иқболжон Холдоров эса ҳиндистонлик Ашишни мағлубиятга учратиб, навбатдаги босқичга йўл олди.
56 килограмм вазн тоифасида қатнашаётган ХХХI ёзги Олимпия ўйинлари совриндори Муроджон Аҳмадалиев туркманистонлик Шодликмурод Муродовни дастлабки раундда техник нокаутга учратди.
– Чемпионатни ғалаба билан бошлаганимдан хурсандмиз, – дейди М.Аҳмадалиев. – Мазкур мусобақага мураббийларимиз қўл остида узоқ муддат тайёргарлик кўрдик. Мақсадимиз чемпионатда муваффақиятли иштирок этиб, жаҳон чемпионатига йўлланма олишдир.

Узбекские боксеры начали чемпионат с победы
В проходящем в спортивном комплексе "Узбекистон" в столице чемпионате Азии по боксу наши боксеры провели свои первые поединки.
Вышедший на ринг в весе 52 килограмма Жасурбек Латипов одолел Саида Асифа из Пакистана, а Икболжон Холдоров, выступающий в весовой категории 64 килограмма, победил Ашиша из Индии и вышел в следующий этап.
Призер XXXI летних Олимпийских игр Муроджон Ахмадалиев, выступающий в весе 56 килограммов, в первом раунде отправил в технический нокаут Шодликмурода Муродова из Туркменистана.
- Мы рады, что начали чемпионат с победы, - сказал М.Ахмадалиев. - К данному соревнованию мы долго готовились под руководством наших тренеров. Наша цель – успешно выступить на чемпионате Азии и получить путевки на чемпионат мира.