Европа Иттифоқининг Марказий Осиё бўйича Махсус вакили билан учрашув
2017 йилнинг 27 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Европа Иттифоқининг Марказий Осиё бўйича Махсус вакили Питер Бурианни қабул қилди.
Суҳбат давомида Ўзбекистон ва Европа Иттифоқининг сиёсий, савдо иқтисодий, инвестицион ва молиявий-техник соҳалардаги ҳамкорлиги ҳолати ва ривожлантириш истиқболлари ҳамда айрим минтақавий масалалар муҳокама қилинди.
Мулоқот чоғида минтақалараро Европа Иттифоқи – Марказий Осиё вазирлар учрашувини Ўзбекистонда ўтказишга тайёргарлик кўришнинг амалий жиҳатлари кўриб чиқилди.
Шунуингдек, бўлажак икки томон учрашувлари ва ҳамкорликдаги қўшма институтлар мажлисининг жадвали ва кун тартиби юзасидан фикр алмашилди.

Встреча со Спецпредставителем ЕС по Центральной Азии
27 апреля 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Специального представителя Европейского Союза по Центральной Азии Питера Буриана.
В ходе беседы обсуждены состояние и перспективы развития сотрудничества между Узбекистаном и ЕС в политической, торгово-экономической, инвестиционной и финансово-технической сферах, а также отдельные региональные вопросы.
Стороны рассмотрели практические аспекты подготовки к проведению в Узбекистане межрегиональной министерской встречи Евросоюз – Центральная Азия.
Также состоялся обмен мнениями по графику и повестке дня предстоящих двусторонних контактов, заседаний совместных институтов взаимодействия.