2017 йил 16-21 апрель кунлари KOSTAT делегацияси Ўзбекистонга ташриф буюрди
Жорий йилнинг 16-21 апрель кунлари Корея Республикасининг статистика ташкилоти (KOSTAT)нинг 5 кишидан иборат вакиллари Давлат статистика қўмитасига ташриф буюришди.  Мазкур ташриф Давлат статистика қўмитаси ва Корея Республикаси статистика ташкилоти (KOSTAT) ўртасида 2011 йил 24 августда имзоланган “Статистика соҳасида ҳамкорлик тўғрисидаги Англашув меморандуми”га мувофиқ ташкил этилди.
Ташриф давомида 17-18 апрель кунлари Давлат статистика қўмитасида икки томон мутахассислари иштирокида бир қатор семинарлар ўтказилди. Жумладан, KOSTAT вакиллари “Корея Миллий Статистика тизими”, “Жамоат билан алоқа”, “Ахолини рўйҳатга олиш ва демография статистикаси тизимлари”, “Халқаро Миграция Статистикаси” мавзуларида тақдимотлар ўтказишиб, Корея Республикаси тажрибаси тўғрисида батафсил ахборот беришди. Шунингдек, Давлат статистика қўмитаси вакиллари Қўмитанинг фаолияти, ташкилий тузилмаси, вазифалари билан меҳмонларни таништиришди ва ҳамда “Фуқоролик ҳолати далолатнома ёзувларини қайд этиш ва аҳолининг табиий ҳаракати статистикаси”, “Инсон ресурслари бошқаруви тизими (инсон ресурсларини ривожлантириш, баҳолаш), ходимлар бошқаруви ва фаровонлигини қўллаб-қувватлаш” ва “Кадрларни қайта тайёрлаш ва статистика тадқиқотлар маркази” мавзуларида тақдимотлар намойиш этилди.
19 – 21 апрель кунлари KOSTAT делегацияси Самарқанд ва Бухоро вилояти статистика бошқармаларига ташриф буюришди ва Самарқанд, Бухоро ва Тошкент шаҳарларининг тарихий обидаларини ҳамда диққатга сазовор жойларини томоша қилишди.

С 16 по 21 апреля 2017 года состоялся визит делегации КОСТАТ в Узбекистан
С 16 по 21 апреля текущего года Госкомстат посетили 5 представителей статистической организации Республики Корея (КОСТАТ). Данный визит был организован в соответствии с «Меморандумом о взаимопонимании по сотрудничеству в области статистики», подписанным между Госкомстатом и статистической организацией Республики Корея (КОСТАТ) 24 августа 2011 года.
Во время визита 17-18 апреля в Госкомстате были проведены несколько семинаров с участием специалистов от обеих сторон. В частности, представители КОСТАТ продемонстрировали презентации на темы: «Национальная статистическая система Кореи», «Связи с общественностью», «Международная миграция» и «Системы регистрации актов гражданского состояния и демографической статистики в Корее» и представили подробную информацию об опыте Республики Корея. Также специалисты Госкомстата представили информацию о системе Госкомстата, о его функциях и задачах и  сделали презентации на темы: «Система управления людскими ресурсами (развитие человеческих ресурсов, оценка), поддержка управления и благосостояние кадров», «Регистрация актов гражданского состояния и статистика естественного движения населения» и «Центр переподготовки кадров и статистических исследований».
С 19 по 21 апреля делегация КОСТАТ посетила Управления статистики Самаркандской и Бухарской области и также исторические памятники и достопримечательности городов Самарканда, Бухары и Ташкента.
Визит делегации КОСТАТ в Узбекистан и встречи с представителями Госкомстата прошли в очень теплой и дружественной обстановке.