“Халқ сўзи” ҳамда “Народное слово” газеталари таҳририяти “Энг яхши мақолалар ва фотосуратлар” танлови давом этишини маълум қилади.
Шу кунларда мамлакатимизда энг улуғ ҳамда энг азиз айём — Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигининг қутлуғ йигирма беш йиллигини муносиб кутиб олишга қизғин ҳозирлик кўрилмоқда. Бу эса ҳар биримизни жонажон Ватанимиз тараққиётига салмоқли ҳисса қўшишга ундаши, шубҳасиз. Шу маънода, танловга тақдим этиладиган материаллар ва фотосуратларда 25 йил мобайнида Ватанимизнинг ривожланишига йўналтирилган улкан ислоҳотлар ҳамда бунёдкорлик фаолиятининг муҳим босқичлари тўлақонли тасвирланиши лозим. Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президенти Ислом Каримовнинг мамлакатимизни 2015 йилда ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш якунлари ва 2016 йилга мўлжалланган иқтисодий дастурнинг энг муҳим устувор йўналишларига бағишланган Вазирлар Маҳкамасининг кенгайтирилган мажлисидаги маърузаси ҳамда “Соғлом она ва бола йили” Давлат дастурида белгилаб берилган устувор йўналишлар рўёбига бағишланиб йўлланган мақолалар, ҳикоялар, лавҳалар, суратлар юртимизда барча соҳада амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар ҳамда уларнинг самарасини кўрсатиш, қолаверса, ибратли ишларни йўлга қўйган фидойи замондошларимиз сиймосини тасвирлашдек эзгу мақсадга қаратилиши мақсадга мувофиқдир.
Тақдим қилинадиган материаллар ҳаётий, ўқишли, лўнда ва ихчам бўлиши лозим.
Танловга материаллар қуйидаги тартибда қабул қилинади:
— муаллифлик ҳуқуқи учинчи шахсга берилмаган ҳамда бошқа оммавий ахборот воситаларида жойлаштирилмаган муаллифлик мақолалари (электрон ёки А4 форматдаги қоғозга чоп этилган нусхада);
— 2016 йилда jpeg форматда RGB ранглар текислигида суратга олинган, юқори сифатга эга ва камида 2000 пиксель ўлчовдаги фотосуратлар электрон нусхаларда қабул қилинади. Тасвирларда рамкалар, ёзувларга йўл қўйилмайди. Фотосуратлар қисқа ҳамда ишончли имзо билан тўлдирилиши керак.
Ижодий ишларни қабул қилиш 2016 йилнинг 1 декабригача давом этади.
Танловда қатнашиш учун материаллар ва фотосуратларга муаллиф ҳамда унинг профессионал фаолияти тўғрисидаги маълумот, паспорт нусхаси ва телефон рақамлари илова қилиниши лозим. Энг яхши мақолалар ҳамда суратлар “Халқ сўзи” ва “Народное слово” газеталарида чоп этилади. Танлов натижаларини кўриб чиқишнинг сўнгги босқичида ҳакамлар ҳайъати томонидан мақолалар ҳамда фотосуратларнинг уч нафар энг яхши муаллифи эълон қилинади. Улар махсус диплом ва қимматбаҳо совғалар билан тақдирланади.
“Танлов учун материаллар” белгиси остидаги ижодий ишлар “Халқ сўзи” ҳамда “Народное слово” газеталари таҳририятига қуйидаги манзил бўйича юборилади: 100000, Тошкент шаҳри, Матбуотчилар кўчаси, 32-уй ёки info@xs.uz -электрон почтаси.

Редакция газет «Халк сузи» и «Народное слово» объявляет конкурс на лучшие статьи и фотографии
Высокий ритм труда, впечатляющие свершения, выдающиеся достижения характеризуют жизнь нашей страны в преддверии самого главного и дорогого каждому сердцу жителя республики праздника — 25-летия независимости Родины. Большими делами отмерен каждый день жителей благодатного края. Исполнению избранной цели сопутствуют эмоциональный настрой, вдохновение, накал. Благодаря всеобщему подъему любая задача нашему народу по силам. Воплощение Государственной программы «Год здоровой матери и ребенка» служит подтверждением очевидности успеха при решительности действий. Объявляя сегодня очередной конкурс, редакция газет «Халк сузи» и «Народное слово» приглашает читателей поделиться впечатлениями, мнениями о созидательном духе преобразований в независимой стране, результатах реформ. Рассказы о доблестных тружениках — современниках великой эпохи в новейшей истории республики — дополнят яркую картину, что пишется сегодня узбекистанцами.
Присланные на конкурс статьи, рассказы, зарисовки, очерки, снимки, отличающиеся художественной подачей, содержательностью, реалистичностью, емкостью, будут отмечены призами.
На конкурс принимаются:
— авторские статьи (электронные версии или распечатанные на бумаге формата А4), права на которые не были переданы третьему лицу и ранее не размещались в других СМИ;
— электронные версии снимков, сделанных в 2016 году, в формате файла jpeg в цветовом пространстве RGB с максимальным качеством и размером изображения не менее 2 000 пикселей по длинной стороне для всех фотографий. Не допускаются рамки и подписи на снимках. Фотографии должны быть дополнены краткой и достоверной подписью.
Прием творческих работ на конкурс будет осуществляться до 1 декабря 2016 года. Материалы и фотографии для участия в конкурсе должны сопровождаться информацией об авторе и его профессиональной деятельности, ксерокопией паспорта автора и его контактами. Лучшие статьи и снимки будут опубликованы на страницах газет «Халк сузи» и «Народное слово». По итогам конкурса жюри объявит лучших авторов статей и фотоснимков, которые будут награждены специальными дипломами и ценными призами.
Творческие работы с пометкой «Материалы на конкурс» отправлять в редакцию газет «Халк сузи» и «Народное слово» по адресу: 100000, город Ташкент, ул. Матбуотчилар, 32 или по электронной почте: info@narodnoeslovo.uz,  телефоны: 233-52-55, 233-28-49.