Халқаро илмий журналларда мақолаларни чоп этиш бўйича тренинг ва семинарларда иштирок этинг!
Инновацион ривожланиш вазирлиги иқтисодчи Рауфхон Солахожаев билан ҳамкорликда Ўзбекистон олимларининг имкониятларини кенгайтириш бўйича амалий тренинглар ва семинарлар сериясини ташкил этмоқда.
Тренинг ва семинарларда иштирок этиш учун ариза топширганлар ичидан 10-15 нафар тадқиқотчилар танлаб олинади ва ERGO компанияси биносида 2019 йилнинг декабридан 2020 йилнинг мартигача ўтказиладиган тадбирларга таклиф этилади.
Рауфхон Солахожаев 2018 йил Ижтимоий фанлар соҳасидаги йил олими (Scopus ва Олий таълим вазирлиги) ва 2017 йилги Илм-фан етакчиси (Web of Science) мукофотлари ҳамда “Шуҳрат” медали совриндори. 2015 йилдан бери Рауфхон Scopus ва Web of Science платформаларидаги журналларда 25 та мақола чоп этган.

Тренинги и семинары по публикациям статей в международных научных журналах
Министерство инновационного развития Республики Узбекистан совместно с ученым-экономистом Рауфхоном Салаходжаевым организовывает серию практических тренингов и семинаров по повышению научного потенциала ученых Узбекистана.
На первом этапе (1-10 декабря) будут отобранны 10 -15 участников тренингов, которые будут проводиться в период с декабря 2019 года по март 2020 года в офисе компании ERGO.
Рауфхон Салаходжаев является обладателем наград "Ученый года" в сфере социальных дисциплин 2018 (Scopus и Министерство высшего образования), "Лидер науки 2017" (Web of Science) и медали "Шухрат" (2017 год). В период с 2015 года по настоящее время Рауфхон опубликовал более 25 статей в журналах, индексируемых платформами Scopus и Web of Science.