Ўзбекистон саноат ярмаркаси ва кооперация биржаси
Жорий йилнинг 18-19 ноябр кунлари “Ўзэкспомарказ”нинг 1-4 павильонларида Ўзбекистон саноат ярмаркаси ва кооперация биржаси ўтказилади.
Юртимизда фаолият юритаётган корхоналарнинг иқтисодий салоҳияти ва имкониятларини, шунингдек, истиқболли лойиҳаларини намойиш этиш мақсадида ташкил этилаётган мазкур тадбир саноатчилар ўртасида кооперация алоқаларини ўрнатиш ва кенгайтиришга қаратилгани билан аҳамиятлидир.
Кўргазмада бугунги кунда мамлакатимиз ишлаб чиқарувчилари томонидан тайёрланаётган маҳсулот турлари ва хиллари, импорт ўрнини босиш мақсадида амалга оширилаётган лойиҳалар ҳамда корхоналарнинг талаб ва эҳтиёжлари ҳам кўрсатиб ўтилади.
Бунинг натижасида саноатнинг айнан қайси йўналишларини ривожлантиришга, қандай маҳсулот ва хом ашёга эҳтиёж борлигини ўрганиш имконияти ҳам мавжуд бўлади.
Саноат ярмаркасида маҳсулотларга оид тарқатма материаллар, ҳудудларнинг ишлаб чиқариш салоҳияти жамланган каталоглар тақдим этилади.

Промышленная ярмарка и кооперационная биржа
18-19 ноября этого года в 1-4 павильонах «Узэкспоцентра» будет проведена промышленная ярмарка и кооперационная биржа
Мероприятие, организуемое для демонстрации экономического потенциала, возможностей местных предприятий и перспективных проектов, немало значит для установления и расширения кооперационных связей между промышленниками.
На выставке будут продемонстрированы виды и типы продукции, производимой местными предприятиями на сегодняшний день, проекты, реализуемые в целях импортозамещения, а также обсуждены потребности и спрос предприятий. Благодаря чему появится возможность определить, какие направления промышленности нуждаются в развитии больше других и какая продукция пользуется спросом.
На ярмарке будут предоставлены раздаточные материалы по имеющейся продукции, а также каталоги о производственном потенциале регионов республики.