«Ақлли шаҳар – очиқ ахборот тизими» мавзусида семинар
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 18 январдаги "Ўзбекистон Республикасида "Ақлли шаҳар" технологиясини жорий этиш концепциясини тасдиқлаш тўғрисида"ги 48-сон қарори ижросини таъминлаш мақсадида Инновацион ривожланиш вазирлиги томонидан жорий йилнинг 20-21 майкунлари Тошкент архитектура - қурилиш институти биносида қуйидаги мавзуларда семинар ўтказилиши режалаштирилган: «Даврий иқтисодиёт – минтақа ва давлатнинг тараққиёт йўли», «Аққли шаҳар – очиқ ахборот тизими» Концепцияси ва «Қурилиш объектларини лойиҳалаштириш, қуриш ва ишга туширишда рақамли ахборот моделини яратиш».
Ушбу семинарда Финляндия ва Беларусь олимлари ва йирик компаниялар раҳбарлари иштирок этиб, бу ўз навбатида жаҳондаги энг янги рақамли технологиялар билан танишиш имконини беради.
Ушбу тадбирда вазирлик ва идоралар раҳбарлари, шунингдек таълим ва хусусий сектор вакилларини иштирок этишга таклиф этамиз.
Иштирокчилар рўйхати ва уларнинг телефон рақамларини қуйидаги электрон почтага юборишингизни сўраймиз: i.arslаnov@mininnovation.uz.

Семинар на тему "Умный город - открытая информационная система"
Во исполнение постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан «Об утверждении концепции внедрения технологий «Умный город» в Республике Узбекистан», 20-21 мая 2019 года в Ташкентском архитектурно-строительном институте планируется проведение семинара на тему: «Циркулярная экономика – путь достижения, развития региона и государства», «Концепция «Умный город – открытая информационная система» и «Создание цифровой информационной модели при проектировании, возведении и эксплуатации объектов строительства».