“Таълим ва мутахассислик” 20-халқаро кўргазмаси
2019 йилнинг 28-30 март кунлари Ёшлар ижод саройида  “Таълим ва мутахассислик” 20-халқаро кўргазмаси бўлиб ўтиши режалаштрилмоқда. Мазкур кўргазма анъанавий тарзда Ўзбекистон Республикаси Савдо-саноат палатаси кўмагида ташкил этилади.
Республика аҳолисини, биринчи навбатда, ёшларни олий ўқув юртлари ҳамда олий маълумотга эга бўлиш имкониятлари, касбга йўналтириш ва иш билан таъминлаш масалалари кўргазманинг асосий мақсадларидан бири ҳисобланади.
Мазкур кўргазма икки қисмдан иборат:
Кўргазманинг биринчи “Таълим” йўналишида - Ўзбекистон ва хорижий олий ўқув юртлари ва таълим муассасалари, тиллар курслари ва ижодий марказлар ҳақида маълумотлар ўрин олган;
Иккинчи, “Мутахассислик” йўналишида - Республиканинг иш билан таъминлаш марказлари, ишга қабул қилиш агентликлари Ўзбекистон меҳнат бозорларида бўш иш ўринлари тўғрисидаги маълумотлар намойиш этилади.
“Таълим ва мутахассислик” кўргазмаси Ўзбекистонда 2005 йилдан буён ўтказиб келинади. 2011 йилдан буён бу кўргазма бир йилда икки маротаба ташкил этилмоқда.
Кўргазма ҳақида қўшимча маълумотларни қўйидаги ҳавола www.edufair.uz ҳамда 71 256 35 13 рақамлари орқали олишингиз мумкин.

20-я Международная выставка «Образование и Карьера»
С 28 по 30 марта 2019 года во Дворце творчества молодежи планируется проведение 20-ой Международной выставки «Образование и Карьера» во Дворце творчества молодежи в городе Ташкент в период 28-30 марта, 27 марта в городе Андижан и 1 апреля в городе Самарканд традиционно организуемой при поддержке Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан.
Целью данной выставки является информирование населения республики, первую очередь, молодежи о возможности получения высшего образования, профессиональной ориентации и трудоустройства.
Выстовочная экспозиция формируется двумя разделами:
1. Раздел «Образование», в котором основными экспонентами являются узбекские и иностранные ВУЗы и образовательные учреждения, языковые и творческие центры;
2. Раздел «Карьера», в котором активное участие принимают Центры занятости населения республики, кадровые агентства, предлагающие посетителям выставки широкую информацию об имеющихся вакансиях на рынке труда Узбекистана.
Выставка «Образование и Карьера» проводится в Узбекистане с 2005 года, начиная с 2011 года, выставочное мероприятие организуется дважды в год. Также данное выставочное мероприятие является самым посещаемым среди проводимых в стране выставок.
Для дополнительной информации можете ознакомиться по данной ссылке: www.edufair.uz или по номеру 71 256 35 13.