«Фидойинг бўлгаймиз сени, Ўзбекистон!» китобининг тақдимоти бўлиб ўтди
Пойтахтимизда Республика Маънавият ва маърифат маркази ҳамда Президент ҳузуридаги Давлат бошқаруви академияси ҳамкорлигида нашр этилган «Фидойинг бўлгаймиз сени, Ўзбекистон!» китобининг тақдимоти бўлиб ўтди.
Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг жорий йил 27 июндаги «Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигининг йигирма олти йиллик байрамига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш тўғрисида»ги қарори ижроси доирасида нашр этилган китоб тақдимотида профессор-ўқитувчилар, олимлар ва илмий-тадқиқотчилар, оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этди.
Республика Маънавият ва маърифат маркази раҳбари А.Қодиров ва бошқалар ушбу услубий қўлланмада мустақилликнинг буюк ва бебаҳо неъмат эканлиги, унинг миллий давлатчилигимиз тарихидаги аҳамияти, 2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналаши бўйича Ҳаракатлар стратегияси ҳамда «Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили» Давлат дастурининг мазмун-моҳияти ва бу борада белгиланган вазифалар чуқур очиб берилганини таъкидлади.
– Давлатимиз раҳбари ташаббуси билан мамлакатимизда аҳолининг, айниқса, ёшларнинг китобга қизиқишини, уларнинг китобхонлик савиясини янада ошириш борасида самарали ишлар амалга оширилмоқда, – дейди Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академияси бўлим мудири Ойбек Турғунов. – «Фидойинг бўлгаймиз сени, Ўзбекистон!» номли китобда «Буюк келажагимизни мард ва олижаноб халқимиз билан бирга қурамиз», «Халқ давлат идораларига эмас, балки давлат идоралари халқимизга хизмат қилиши керак», «Халқ бой бўлса, давлат ҳам бой ва қудратли бўлади» каби тамойил ва ғоялар асосида тайёрланган ўндан ортиқ мақола ўрин олган.

Достойный подарок к празднику
В столице состоялась презентация книги "Моя любовь и преданность – тебе, родной Узбекистан!", изданной совместно Республиканским центром духовности и просветительства и Академией государственного управления при Президенте Республики Узбекистан.
В презентации книги, выпущенной в соответствии с постановлением Президента нашей страны Шавката Мирзиёева "О подготовке и проведении празднования 26-летия государственной независимости Республики Узбекистан" от 27 июня текущего года, приняли участие преподаватели, ученые, научные исследователи, представители средств массовой информации.
Руководитель Республиканского центра духовности и просветительства А.Кодиров и другие отметили, что в данном методическом пособии широко освещено, каким великим и бесценным благом является наша независимость, а также раскрываются суть и значение Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах и Государственной программы «Год диалога с народом и интересов человека», определенные в данном направлении задачи.
- По инициативе главы нашего государства проводится эффективная работа по дальнейшему повышению культуры чтения населения, особенно молодежи, - говорит заведующий отделом Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан Ойбек Тургунов. - В книгу "Моя любовь и преданность – тебе, родной Узбекистан!" вошло более десяти статей, подготовленных на основе таких принципов и идей, как “Великое будущее мы построим вместе с нашим мужественным и благородным народом!”, "Не народ служит государственным органам, а государственные органы должны служить народу", "Если народ богат, то и государство будет богатым и сильным".