«Табиатга имкон беринг»
Бутунжаҳон атроф-муҳитни сақлаш кунига бағишланган «Табиатга имкон беринг» лоторея ўйинида иштирок этинг. «Табиатга имкон беринг» лойиҳаси яқинлашиб келаётган 5 июнь-бутунжаҳон атроф-муҳитни сақлаш куни учун барчани табиатни асрашда кичик, аммо ўта муҳим бўлган ўз ҳиссасини қўшишга чақиради.
Сиз 29 майдан 4 июнга қадар эски техникани тақдим этиб, ютуғида қимматбаҳо совғалар бўлган «Табиатга имкон беринг» эколотореясида иштирок этишингиз мумкин.
Эски, ишдан чиққан электр чойнаклар, компютерлар, видео қурилмалар, видеокамералар, қаҳва дамлагичлар, дазмоллар ёки телефонларни тезроқ қабул пунктларимизга топширинг.
Қабул пунктлари қуйидаги манзилларда жойлашган:
— МедиаПарк Қоратош
— МедиаПарк Роҳат
— МедиаПарк Сирғали
— МедиаПарк Ипак йўли
— «Янгиобод» бозори
— Флешка (эски «Малика») савдо мажмуаси.
Эски техникани тақдим этиб, МедиаПарк дан янги техника харид қилиш учун чегирмали купонга эга бўлишдан ташқари, эколотореяда иштирок этишга чиптани ҳам қўлга киритасиз.
Лоторея ўйини 4 июнь куни МедиаПарк Қоратош савдо мажмуасида бўлиб ўтади
Ушбу кунда катта байрам бўлиб ўтади. Унда қизиқарли кўнгилочар дастурлар, атроф-муҳитни асраш ва электрон чиқиндиларни бошқариш мавзусида конкурс ҳамда викториналар ташкил этилади.
Тадбир 4 июнь куни, соат 17:00да бошланади.
Ташкилотчилар: Атроф-муҳитни асраш ва экология бўйича Ўзбекистон Республикаси давлат қўмитаси ҳамда АЖ “Ташрангметзавод”.

В честь приближающего Всемирного дня окружающей среды— 5 июня, проект «Подари шанс природе», от Государственного комитета Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды и АО ИИ "Ташрангметзавод" приглашает всех внести свой небольшой, но значимый вклад в защиту природы.
Сдав старую технику с 29 мая по 4 июня, граждане смогут принять участие в эколотерии «ПОДАРИ ШАНС ПРИРОДЕ» с розыгрышем ценных призов!
Старые неработающие электрические чайники, компьютеры, видеоприставки и видеокамеры, кофемолки и кофеварки, утюги и телефоны и можно сдать в одном из любых ТЦ «MEDIAPARK».
Приёмные пункты расположены по следующим адресам:
— MediaPark Караташ
— MediaPark Рохат
— MediaPark Сергели
— MediaPark Ипак йули
— Рынок «Янгиобод»
— ТЦ Флешка (старый рынок Малика)
В обмен на старую технику, помимо скидочного купона будет предоставлен билет на участие в эколотерее.
Розыгрыш лотореи состоится 4 июня в ТЦ «MEDIAPARK» Караташ.
В этот день пройдет большой праздник с интересной развлекательной программой, конкурсами и викторинами по тематике управления электронными отходами и охраны окружающей среды.