Турсинхан Айдарович Худайбергенов - Ўзбекистон Республикаси Президентининг жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларини назорат қилиш ва мувофиқлаштириш бўйича Давлат маслаҳатчиси лавозимига тайинланди
2016-12-30
2016 йил 28 декабрдаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-4905-сон фармонига мувофиқ Турсинхан Айдарович Худайбергенов - Ўзбекистон Республикаси Президентининг жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларини назорат қилиш ва мувофиқлаштириш бўйича Давлат маслаҳатчиси лавозимига тайинланди, шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазири лавозимидан озод этилди.

Худайбергенов Турсинхан Айдарович назначен Государственным советником Президента Республики Узбекистан по контролю и координации работы с обращениями физических и юридических лиц
2016-12-30
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-4905 от 28 декабря 2016 года Худайбергенов Турсинхан Айдарович назначен на должность Государственного советника Президента Республики Узбекистан по контролю и координации работы с обращениями физических и юридических лиц, освободив его от должности министра по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан.