00:10:30 (GMT+5)    16.04.2025
Ҳурматли ҳамюртлар! Маълумки, қиш фаслида фуқароларнинг иситиш мосламаларига бўлган эҳтиёжи бирмунча кўпаяди. Бу ёнғин хавфи ортишига сабаб бўлади.
Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг 2016 йил 7 ноябрдаги топшириғи ижросини таъминлаш мақсадида Вазирлар Маҳкамасининг 2011 йил 18 ноябрдаги 309-сонли қарорига асосан жорий йилнинг 10 ноябридан 2017 йилнинг 10 январига қадар мамлакатимизда«Ёнғин хавфсизлиги кунлари» ўтказилади. Қарорда кўрсатилганидек, ушбу тадбирни ўтказишдан кўзланган асосий мақсад иқтисодиёт тармоқлари ва ижтимоий соҳа объектларини, шунингдек, уй-жой фондини ёнғин хавфсизлиги талабларига мувофиқ ҳолга келтириш ҳамда ўта муҳим давлат аҳамиятига молик ёки ёнғин ва портлаш хавфи юқори бўлган объектларда ёнғин хавфсизлигини мустаҳкамлаш бўйича комплекс чора-тадбирларни амалга оширишдан иборатдир.
Азиз ватандошлар! Сиздан ушбу тадбирда фаол иштирок этишингизни сўраган ҳолда таъкидлаймизки, бу даврда ёнғин хавфсизлиги қоидаларига қатъий риоя қилиб, Сиз нафақат ушбу тадбирнинг фаол иштирокчисига айланасиз, балки бу билан давлат ва ўз шахсий мулкингизни, уй-жойингизни ёнғиндан асраган, шунингдек, яқинларингиз ва фарзандларингиз хавфсизлигини таъминлаган бўласиз.
Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Ёнғин хавфсизлиги бош бошқармаси "Ёнғин хавфсизлиги кунлари" тадбирларининг ўтказилишида фаол иштирок этган ташаббускор юртдошларимизга олдиндан самимий миннатдорчилик билдиради.

00:59:17 (GMT+5)    18.04.2025
Уважаемые соотечественники! В целях усиления мер пожарной безопасности на территории республики по поручению Премьер-министра Республики Узбекистан от 7 ноября 2016 года на основании задач, определенных постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 18 ноября 2011 года № 309, с 10 ноября текущего года по 10 января 2017 года проводятся Дни пожарной безопасности. Основной задачей проведения данного мероприятия является приведение объектов отраслей экономики и социальной сферы, а также жилого фонда в соответствие с требованиями пожарной безопасности, проведение комплекса мероприятий по укреплению пожарной безопасности на объектах, имеющих особо важное государственное значение или повышенную пожаро- и взрывоопасность.
Соблюдая правила пожарной безопасности, вы обеспечиваете сохранение государственного и личного имущества от пожаров, а также безопасность ваших близких и детей.
Главное управление пожарной безопасности Министерства внутренних дел Республики Узбекистан просит вас принять активное участие в проведении Дней пожарной безопасности.