ICTWEEK UZBEKISTAN ҳафталиги
Чет эллик ҳамкорларингизни тадбирларга таклиф қилсангиз, улар нафақат АКТ янгиликлари билан бўлишиш, балки Самарқандни кўриш учун қўшимча имкониятга ҳам эга бўлишади!
ICTWEEK UZBEKISTAN ҳафталиги тадбирларида маърузачи, тингловчи, меҳмон сифатида қатнашиш – мутлақо бепул.
ICTWEEK UZBEKISTAN тадбирларидан бирининг иштирокчиси бўлиш учун олдиндан рўйхатдан ўтиш мажбурийдир. Рўйхатдан муваффақиятли ўтилгач, сиз QR-CODE оласиз, у рўйхатга олинганлик ва сизни тадбир ҳудудида бўлишингиз учун иштирокчилар базасига киритиш тасдиғи бўлади.
Диққат! QR-CODE ICTWEEK UZBEKISTAN тадбирларига кириш учун мўлжалланган. “Ўзэкспомарказ” МКМ ҳудудида ICTWEEK UZBEKISTANга алоқаси бўлмаган бошқа ташкилотчилар ўтказадиган бошқа тадбирлар учун бу QR-CODE ва олинган бейж ўтмайди! Павильонга кириш учун QR-CODEингиз киришда ҳисобга олинади. Сизнинг QR-CODEингиз ҳисобга олиниши учун уни қоғозга чиқарилган ҳолда ёки электрон ташувчида кўрсатиш, шунингдек ўша жойда меҳмон бейжигини олиш керак. Форумга кириш учун QR-CODE ёрдамида олинган бейжни ҳисобга олиш учун кўрсатиш зарур.
ICTWEEK UZBEKISTAN SUMMIT
Саммитнинг бош мақсади ахборот технологиялари ва коммуникациялари соҳасининг жорий йилдаги ривожи якунларини чиқариш, тармоқ олдида турган стратегик вазифаларни муҳокама қилиш саналади.
ICTWEEK UZBEKISTAN SUMMIT — Ўзбекистон IT-соҳаси натижалари ва истиқболларини муҳокама қилиш майдончаси. Тадбирлар пленар мажлислар шаклида ўтади.
Саммитда алоқа ва ахборот технологиялари соҳасидаги давлат бошқаруви органлари, корхона ва ташкилотлар раҳбарлари, халқаро экспертлар ва таҳлилчилар, халқаро IT-компаниялар вакиллари қатнашадилар.
Иштирок этиш учун бу ерда рўйхатдан ўтиш керак.
DIGITAL EURASIA FORUM
DIGITAL EURASIA FORUM — бу ахборот технологиялари соҳасидаги замонавий тенденцияларга оид масалаларни муҳокама қилиш учун ноёб эксперт майдончасидир.
Форум мамлакат ахборот технологиялари тармоғининг ривожланишига қаратилган стратегик ечимлар ва дастурларни ишлаб чиқишга кўмаклашади. Форумда зиддиятлар таҳлили ўтказилади, ривожланиш салоҳияти ва уни амалга ошириш имкониятлари баҳоланади.
ICTWEEK Uzbekistan ахборот-коммуникация технологиялари ҳафталиги доирасида ICTFORUM 2015 йилдан буён ўтказилади. Авваллари ICTWEEK Uzbekistan умумий ғоя асосида бирлашган, лекин ҳар бири ўз услубига эга қатор мустақил тадбирлардан иборат бўларди. ICTWEEK Uzbekistanнинг янги формати барча ихтисослашган тадбирларни бирлаштирди.
Форумнинг панель муҳокамалари мамлакат ахборот технологиялар тармоғининг ривожланишига йўналтирилган стратегик ечимлар ва дастурларни ишлаб чиқишга хизмат қилади. Форумда зиддиятлар таҳлили ўтказилади, ривожланиш салоҳияти ва уни амалга ошириш имкониятлари баҳоланади.
Ахборот технологиялари ва коммуникациялари соҳасидаги давлат бошқаруви органлари, корхона ва ташкилотлар раҳбарлари, халқаро экспертлар ва таҳлилчилар, йирик маҳаллий ва хорижий IT-компаниялар вакиллари қатнашиш учун таклиф этилган.
Форум дастурий қўмитаси таркибига етакчи IT-компаниялар вакиллари, тармоқ экспертлари ва хорижий маърузачилар таклиф қилинган. Агар форумни рақамларда ифодалайдиган бўлсак, тадбирга ҳар йили 500 дан зиёд киши ташриф буюради, турли мавзулар бўйича 50 дан зиёд маърузачи қизиқарли маърузалар билан қатнашади. Форум иштирокчиларининг мулоқоти блок конференциялар, секция мажлислари, маҳорат сабоқлари ва панель муҳокамалари кўринишида ўтади. 2022 йилдан бошлаб Форум DIGITAL EURASIA FORUM номи остида ўтади.
Етакчи IT-компаниялар вакиллари ва тармоқ экспертларидан таркиб топган Форум дастурий қўмитаси фақат янги кейсга эга долзарб ва қизиқарли маърузаларни саралаб олади. Форум ишида қатнашиш учун хорижий экспертлар ва ушбу соҳада катта меҳнат тажрибасига эга профессионаллар таклиф этилган.
Форумда қатнашиш учун сайтнинг асосий саҳифасида рўйхатдан ўтиш керак. Форумга кириш рўйхатдан ўтган иштирокчилар учун очиқ.

Приглашаем на неделю ИКТ!
Если Вы пригласите на мероприятия и своих зарубежных партнеров, у них появится дополнительная возможность не только поделиться новостями ИКТ, но и увидеть Самарканд!
ICTWEEK UZBEKISTAN SUMMIT
Главной целю Саммита является подведение итогов развития сферы информационных технологий и коммуникаций текущего года, обсуждение стратегических задач, стоящих перед отраслью.
ICTWEEK UZBEKISTAN SUMMIT — площадка для обсуждений результатов и перспектив IT сферы Узбекистана. Мероприятие пройдёт в формате пленарного заседания.
В Саммите примут участие руководители государственных органов управления, предприятий и организаций сферы связи и информационных технологий, международные эксперты и аналитики, представители международных IТ-компаний.
Для участия необходимо зарегистрироваться.
ПОСЕТИТЕЛЯМ
Участие в мероприятиях Недели ICTWEEK UZBEKISTAN в качестве спикера, слушателя, посетителя – абсолютно бесплатное.
Для того, чтобы стать участником одного из мероприятий ICTWEEK UZBEKISTAN необходимо обязательно пройти предварительную регистрацию. По итогам успешной регистрации вы должны получить QR-CODE который является подтверждением регистрации и внесения вас в базу участников для оперативного прохождения на территории мероприятий.
Внимание! QR-CODE предназначен для прохода на мероприятий ICTWEEK UZBEKISTAN. При проведении иных мероприятий на территории НВК «Узэкспоцентр» другим организаторами и не имеющих отношение к ICTWEEK UZBEKISTAN, данный QR-CODE и полученный бейдж не будут актуальными! Для прохода в Павильоны ваш QR-CODE будет считан при входе. Для считывания вашего QR-CODE необходимо показать в распечатанном виде или на электронном носителе, а также на месте получить бейджик посетителя. Для прохода на Форум необходимо будет показывать полученный с помощью QR-CODE бейдж для считывания.
DIGITAL EURASIA FORUM
DIGITAL EURASIA FORUM — это уникальная экспертная площадка, для обсуждения вопросов о современных тенденциях сферы информационных технологий.
Форум содействуют выработке стратегических решений и программ, направленных на развитие отрасли информационных технологий страны. На Форуме проводится анализ противоречий, оценивается потенциал развития и возможности для его реализации.
ICTFORUM в рамках Недели информационно-коммуникационных технологий ICTWEEK Uzbekistan проходит, начиная с 2015 года. Ранее ICTWEEK Uzbekistan представляла собой ряд самостоятельных мероприятий, которые хоть и имели общий знаменатель, но все же были выдержаны каждый в своём стиле. Новый формат ICTWEEK Uzbekistan объединил все профильные мероприятия.
Панельные дискуссии Форума содействуют выработке стратегических решений и программ, направленных на развитие отрасли информационных технологий страны. На Форуме проводится анализ противоречий, оценивается потенциал развития и возможности для его реализации.
К участию приглашены руководители государственных органов управления, руководители предприятий и организаций сферы информационных технологий и коммуникаций, международные эксперты и аналитики, представители крупных отечественных и зарубежных IT-компаний.
В состав программного комитета Форума приглашены представители ведущих IT-компаний, эксперты отрасли и зарубежные докладчики. Если преобразовать Форум в цифры, каждый год мероприятие посещает  более 500 человек, выступает с интересными докладами более 50 спикеров по разным тематическим направлениям. Общение участников Форума проходит в виде блочных конференций, секционных заседаний, мастер-классов и панельных дискуссий. С 2022 года Форум проходит под названием DIGITAL EURASIA FORUM.
Программный комитет Форума, в состав которого приглашены представители ведущих IТ-компаний и эксперты отрасли, отбирает только актуальные и интересные доклады с новыми кейсами. Для участия в работе Форума приглашены зарубежные эксперты и профессионалы, имеющие большой опыт работы в данной сфере.
Для участия на Форуме необходимо пройти регистрацию на главной странице сайта. Вход на Форум будет доступен для зарегистрированных участников.