Жаҳон банки делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи
Жаҳон банкининг Европа ва Марказий Осиё ҳудуди бўйича вице-президенти Сирил Мюллер бошчилигидаги делегация 16 январь куни мамлакатимизга ташриф буюради.
Ташрифнинг биринчи куни делегация аъзолари Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раиси Т.Норбоева билан учрашади. Шунингдек, меҳмонлар Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари – транспорт вазири А.Раматов, инвестициялар ва ташқи савдо вазири С.Умурзоқов билан музокаралар ўтказади.
17 январь куни меҳмонлар Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари – молия вазири Ж.Қўчқоров, иқтисодиёт ва саноат вазири Б.Хўжаев ва Марказий банк раиси М.Нурмуродов билан учрашади.
Мазкур учрашувларда Ўзбекистон билан Жаҳон банки ўртасидаги узоқ муддатли ва ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш, мамлакатимизда ушбу банк билан ҳамкорликда устувор тармоқларда амалга оширилиши режалаштирилган лойиҳаларни муҳокама қилиш кўзда тутилган.

Визит делегации Всемирного банка в Узбекистан​
Делегация Всемирного банка во главе с вице-президентом по региону Европы и Центральной Азии Сирилом Мюллером 16 января прибудет в нашу страну.
В первый день члены делегации встретятся с Председателем Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Т.Нарбаевой. Вместе с тем гости проведут переговоры с первым заместителем Премьер-министра Республики Узбекистан – министром транспорта А.Раматовым, министром инвестиций и внешней торговли С.Умурзаковым.
17 января члены делегации встретятся с заместителем Премьер-министра Республики Узбекистан – министром экономики Д.Кучкаровым, министром экономики и промышленности Б.Ходжаевым и председателем Центрального банка М.Нурмуратовым.
Предусматривается, что в ходе этих встреч будут обсуждены вопросы дальнейшего укрепления долгосрочного взаимовыгодного сотрудничества между Узбекистаном и Всемирным банком, проекты, которые будут реализованы в приоритетных отраслях экономики нашей страны.