Россия Ташқи ишлар вазирининг Ўзбекистонга ташрифи
2020 йилнинг 15-16 январь кунлари Россия Федерацияси Ташқи ишлар вазири Сергей Лавров расмий ташриф билан Ўзбекистонга келади.
Россия ТИВ раҳбари Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан қабул қилиниши кутилмоқда.
Ташриф дастурида Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирлигида икки томонлама музокаралар ўтказиш ва Москва давлат халқаро муносабатлар институтининг (университет) Тошкент шаҳридаги филиалига бориш кўзда тутилган.
Бўлажак музокараларда икки томонлама сиёсий, иқтисодий ва маданий-гуманитар ҳамкорликнинг қатор масалалари муҳокама қилинади. Ташқи ишлар вазирликлари ўртасида 2020-2021 йилларга мўлжалланган Ҳамкорлик дастурини имзолаш ҳам режалаштирилмоқда.

Визит в Узбекистан Министра иностранных дел России
15-16 января 2020 года Узбекистан с официальным визитом посетит Министр иностранных дел Российской Федерации Сергей Лавров.
Ожидается, что глава внешнеполитического ведомства России будет принят Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым.
Программой визита предусмотрены двусторонние переговоры в Министерстве иностранных дел Узбекистана, посещение филиала Московского государственного института международных отношений (университет) в г.Ташкенте.
В ходе предстоящих переговоров будет обсужден широкий комплекс вопросов двустороннего политического, экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества. Планируется также подписать Программу сотрудничества между министерствами иностранных дел на 2020-2021 годы.