Россия Ташқи ишлар вазирининг Ўзбекистонга ташрифи
2020 йилнинг 15-16 январь кунлари Россия Федерацияси Ташқи ишлар вазири Сергей Лавров расмий ташриф билан Ўзбекистонга келади.
Россия ТИВ раҳбари Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан қабул қилиниши кутилмоқда.
Ташриф дастурида Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирлигида икки томонлама музокаралар ўтказиш ва Москва давлат халқаро муносабатлар институтининг (университет) Тошкент шаҳридаги филиалига бориш кўзда тутилган.
Бўлажак музокараларда икки томонлама сиёсий, иқтисодий ва маданий-гуманитар ҳамкорликнинг қатор масалалари муҳокама қилинади. Ташқи ишлар вазирликлари ўртасида 2020-2021 йилларга мўлжалланган Ҳамкорлик дастурини имзолаш ҳам режалаштирилмоқда.

Minister of Foreign Affairs of Russia to visit Uzbekistan
On January 15-16, 2020, Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov will pay an official visit to Uzbekistan.
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will receive the head of the Russian Foreign Ministry.
The program of the visit provides for bilateral negotiations at the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, a visit to the branch of Moscow State Institute of International Relations (University) in Tashkent.
A wide range of issues of bilateral political, economic, cultural and humanitarian cooperation will be discussed during the upcoming negotiations. It is also planned to sign the Cooperation Program between the Foreign Ministries for 2020-2021.