Ўзбекистонга Малайзия парламенти делегациясининг ташрифи
2019 йилнинг 20-25 декабрь кунлар Ўзбекистонга Малайзия Парламенти Вакиллар палатаси (Dewan Rakyat) спикери Моҳд Рашид бин Ҳаснон бошчилигидаги делегацияси ташриф буюради.
Мамлакатимизнинг Малайзиядаги Элчихонаси берган маълумотга кўра ташриф дастуридан Тошкент шаҳрида икки томонлама муносабатларни янада ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилиш мақсадида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати ва Қонунчилик палатаси, қатор вазирлик ва идоралар раҳбарлари билан учрашувлар ўтказиш ўрин олган.
Малайзия делегацияси бўлажак парламент сайловида халқаро кузатувчи сифатида иштирок этади, Самарқанд шаҳрига ташриф буюриб, Ал-Бухорий ёдгорлик мажмуасини зиёрат қилади ва шаҳарнинг диққатга сазовор жойлари билан танишади.

Визит в Узбекистан парламентской делегации Малайзии
20-25 декабря 2019 года Узбекистан посетит делегация Парламента Малайзии во главе с заместителем спикера Палаты представителей (Dewan Rakyat) Мохдом Рашидом бин Хасноном.
По информации Посольства нашей страны в Малайзии, программой визита предусмотрено проведение в г.Ташкенте встреч с руководством Сената и Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, ряда министерств и ведомств для обсуждения перспектив дальнейшего развития двусторонних отношений.
Малазийская делегация примет участие в предстоящих парламентских выборах в качестве международных наблюдателей и посетит в г.Самарканде Мемориальный комплекс имама Аль-Бухари и ознакомится с достопримечательностями города.