Ўзбекистон-Швейцария сиёсий маслаҳатлашувлари
2019 йилнинг 30 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Ўзбекистон-Швейцария сиёсий маслаҳатлашувларининг олтинчи раунди бўлиб ўтади. Унда иштирок этиш учун Швейцария Конфедерацияси давлат котиби ўринбосари Кристина Марти Ланг бошчилигидаги Ташқи ишлар федерал департаменти (вазирлиги) делегацияси Тошкент шаҳрига келади.
Швейцария делегациясининг мамлакатимизга ташрифи доирасида Олий Мажлис Сенати, Адлия вазирлиги, Инсон ҳуқуқлари бўйича миллий марказда учрашув ва музокаралар ўтказиш режалаштирилган.

On October 30, 2019, the sixth round of Uzbekistan – Swiss political consultations will be held at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan. Delegation of the Federal Department (Ministry) of Foreign Affairs of the Swiss Confederation led by Deputy State Secretary, Krystyna Marty Lang arrives in Tashkent to attend the events.
According to Uzbekistan MFA, the Swiss delegation will also hold meetings and negotiations at the Senate of the Oliy Majlis, the Ministry of Justice, and the National Human Rights Centre.