Ўзбекистон-Швейцария сиёсий маслаҳатлашувлари
2019 йилнинг 30 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Ўзбекистон-Швейцария сиёсий маслаҳатлашувларининг олтинчи раунди бўлиб ўтади. Унда иштирок этиш учун Швейцария Конфедерацияси давлат котиби ўринбосари Кристина Марти Ланг бошчилигидаги Ташқи ишлар федерал департаменти (вазирлиги) делегацияси Тошкент шаҳрига келади.
Швейцария делегациясининг мамлакатимизга ташрифи доирасида Олий Мажлис Сенати, Адлия вазирлиги, Инсон ҳуқуқлари бўйича миллий марказда учрашув ва музокаралар ўтказиш режалаштирилган.

Узбекско-швейцарские политконсультации
30 октября 2019 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоится шестой раунд узбекско-швейцарских политических консультаций. Для участия в них в г.Ташкент прибывает делегация Федерального департамента (министерства) иностранных дел Швейцарской Конфедерации во главе с заместителем государственного секретаря Кристиной Марти Ланг.
В рамках пребывания в нашей стране швейцарская делегация также проведет встречи и переговоры в Сенате Олий Мажлиса, Министерстве юстиции, Национальном центре по правам человека.