ТТДҲК Бош котибининг Ўзбекистонга ташрифи
2019 йилнинг 3-6 октябрь кунлари Туркий тилли давлатлар ҳамкорлик кенгашининг Бош котиби Боғдод Амреев Ўзбекистонга ташриф буюради.
Ташриф доирасида Боғдод Амреев Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирлиги, Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ва Савдо-саноат палатасида учрашувлар ўтказади, мамлакатимизда биринчи марта бўлиб ўтадиган ТТДҲКнинг Ишбилармонлар кенгаши мажлисида ва Ўзбекистон, Озарбайжон, Венгрия, Қозоғистон, Қирғизистон ва Туркия тадбиркорлари иштирокидаги Инвестицион бизнес форумида иштирок этади. Боғдод Амреевга ТТДҲК Котибияти делегацияси ҳамроҳлик қилади.
Қайд этиш жоизки, Туркий олам Ишбилармонлар кенгаши мажлиси ва бизнес форуми Тошкент шаҳрида Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ва Савдо-саноат палатаси билан биргаликда мамлакатимизнинг Анқара шаҳридаги Элчихонасининг фаол кўмагида ўтказилмоқда.

Визит в Узбекистан Генсека ССТГ
3-6 октября 2019 года состоится визит в Узбекистан Генерального секретаря Совета сотрудничества тюркоязычных государств Багдада Амреева.
В рамках визита Багдад Амреев проведет встречи в министерствах иностранных дел, инвестиций и внешней торговли и Торгово-промышленной палате Узбекистана, примет участие в первом в истории заседании Делового совета ССТГ в нашей стране и Инвестиционном бизнес-форуме с участием предпринимателей из Узбекистана, Азербайджана, Венгрии, Казахстана, Кыргызстана и Турции. Багдада Амреева сопровождает делегация Секретариата ССТГ.
Следует отметить, что заседание Делового совета Тюркского мира и вышеупомянутый бизнес-форум в г.Ташкенте проводятся совместно с Министерством инвестиций и внешней торговли и Торгово-промышленной палатой Узбекистана при активном содействии Посольства нашей страны в г.Анкаре.