Вена шаҳрида БМТ Наркотик моддалар бўйича комиссияси сессияси
2019 йилнинг 14-22 март кунлари Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Наркотик моддаларни назорат қилиш миллий ахборот-таҳлил маркази, Давлат хавфсизлик хизмати ва Ички ишлар вазирлиги вакилларидан иборат делегация БМТ Наркотиклар ва жиноятчилик бўйича бошқармаси (БМТ НЖБ) Наркотик моддалари бўйича комиссиясининг Вена шаҳрида бўлиб ўтадиган 62-йиллик сессиясида иштирок этади.
Мамлакатимизнинг Австриядаги Элчихонаси маълумотларига кўра, тадбир доирасида Ўзбекистон делегацияси БМТ Бош котиби ўринбосари, НЖБ ижрочи директори Юрий Федотов, ШҲТ Бош котиби Владимир Норов, қатор халқаро ташкилотлар раҳбарлари ва БМТ НЖБ бўлинмалари бошлиқлари билан учрашув ўтказиши кутилмоқда.
18 март куни сессия доирасида наркотик моддалар тарқалишига қарши кураш бўйича Ўзбекистон тажрибаси ва ушбу соҳадаги минтақавий ҳамкорликка бағишланган халқаро семинар бўлиб ўтади.

Сессия Комиссии ООН по наркотическим средствам в г.Вене
14-22 марта 2019 года делегация Республики Узбекистан в составе представителей Национального информационно-аналитического центра по контролю за наркотиками при Кабинете Министров, Службы государственной безопасности и Министерства внутренних дел примет участие в работе 62-й ежегодной сессии Комиссии по наркотическим средствам Управления ООН по наркотикам и преступности (УНП ООН), которая пройдет в г.Вене.
По информации Посольства нашей страны в Австрии, в рамках мероприятия запланированы встречи узбекской делегации с заместителем Генерального секретаря, исполнительным директором УНП ООН Юрием Федотовым, Генеральным секретарем ШОС Владимиром Норовым, руководителями ряда международных организаций и главами подразделений УНП ООН.
18 марта «на полях» сессии состоится международныый семинар, посвященный опыту Узбекистана в борьбе с распространением наркотических средств и региональному сотрудничеству в этой сфере.