Вена шаҳрида БМТ Наркотик моддалар бўйича комиссияси сессияси
2019 йилнинг 14-22 март кунлари Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Наркотик моддаларни назорат қилиш миллий ахборот-таҳлил маркази, Давлат хавфсизлик хизмати ва Ички ишлар вазирлиги вакилларидан иборат делегация БМТ Наркотиклар ва жиноятчилик бўйича бошқармаси (БМТ НЖБ) Наркотик моддалари бўйича комиссиясининг Вена шаҳрида бўлиб ўтадиган 62-йиллик сессиясида иштирок этади.
Мамлакатимизнинг Австриядаги Элчихонаси маълумотларига кўра, тадбир доирасида Ўзбекистон делегацияси БМТ Бош котиби ўринбосари, НЖБ ижрочи директори Юрий Федотов, ШҲТ Бош котиби Владимир Норов, қатор халқаро ташкилотлар раҳбарлари ва БМТ НЖБ бўлинмалари бошлиқлари билан учрашув ўтказиши кутилмоқда.
18 март куни сессия доирасида наркотик моддалар тарқалишига қарши кураш бўйича Ўзбекистон тажрибаси ва ушбу соҳадаги минтақавий ҳамкорликка бағишланган халқаро семинар бўлиб ўтади.

Uzbekistan delegation to attend the session of the UN Commission on Narcotic Drugs in Vienna
On March 14-22, Uzbekistan delegation consisting of representatives of the National Information Analytical Center on Drug Control under the Cabinet of Ministers, the State Security Service and the Ministry of Internal Affairs will attend the sixty-second session of the Commission on Narcotic Drugs of the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC), in Vienna.
According to the Embassy of Uzbekistan in Austria, within the framework of the event, the delegation of Uzbekistan will meet with Under-Secretary-General, Executive Director of UNODC Yury Fedotov, SCO Secretary-General Vladimir Norov, heads of several international organizations and heads of UNODC divisions.
On March 18, an international workshop on the experience of Uzbekistan in combating the spread of narcotic drugs and regional cooperation in this area will be held within the framework of the session.