Савдо-иқтисодий ва техник ҳамкорлик бўйича Ўзбекистон – БАА ҳукуматлараро комиссиясининг йиғилиши
2019 йилнинг 12 март куни Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Бирлашган Араб Амирликлари ўртасидаги Савдо-иқтисодий ва техник ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссиянинг учинчи йиғилиши ўтказилади.
Ўзбекистон Элчихонаси маълумотларига кўра Ҳукуматлараро комиссия йиғилишида иштирок этиш учун БАА Иқтисодиёт вазири, комиссиянинг Амирликлар томонидан ҳамраиси Султон аль-Мансурий бошчилигидаги делегация Тошкент шаҳрига келмоқда.
Йиғилиш кун тартибига биноан ўзаро манфаатли савдо-иқтисодий алоқаларни янада кенгайтириш масалалари, жумладан икки томонлама савдо ҳажмини ошириш бўйича таклифлар, қишлоқ хўжалиги, туризм, кичик ва ўрта бизнес, молия, фуқаро авиацияси, саноат ва маданият соҳаларида инвестицион лойиҳаларни амалга ошириш ва ҳамкорликни ривожлантириш масалалари кўриб чиқилади.

Заседание узбекско-эмиратской Межправительственной комиссии по торгово-экономическому и техническому сотрудничеству
2019-03-12
12 марта 2019 года в г.Ташкенте состоится третье заседание Межправительственной комиссии между Республикой Узбекистан и Объединенными Арабскими Эмиратами по торгово-экономическому и техническому сотрудничеству.
По информации Посольства Узбекистана, в г.Ташкент для участия в работе МПК прибывает официальная делегация во главе с министром экономики ОАЭ, сопредседателем комиссии с эмиратской стороны Султаном аль-Мансури.
В соответствии с повесткой дня на заседании будут рассмотрены вопросы дальнейшего расширения взаимовыгодных торгово-экономических связей, включая предложения по увеличению двухсторонней торговли, реализация инвестиционных проектов и развитию сотрудничества в сферах сельского хозяйства, туризма, малого и среднего бизнеса, финансов, гражданской авиации, промышленности и культуры.