Ўзбекистон делегациясининг Брюсселга ташрифи
2018 йилнинг 21-24 ноябрь кунлари Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация амалий ташриф билан Брюссел шаҳрида бўлади.
Ўзбекистон делегацияси «Ўзбекистон – Европа Иттифоқи» Ҳамкорлик кенгашининг навбатдаги мажлисида, «Евроиттифоқ – Марказий Осиё» минтақалараро учрашувида иштирок этади ҳамда Брюссел шаҳрида ЕИнинг ташқи ишлар ва хавфсизлик сиёсати бўйича Олий комиссари Федерика Могерини, ЕИга раислик қилаётган Австрия Ташқи ишлар вазири Карин Княйсель, Белгия Ташқи ишлар вазири Дидье Рейндерс ва бошқа расмий шахслар билан икки томонлама музокаралар ўтказади.

Визит делегации Узбекистана в г.Брюссель
21-24 ноября 2018 года делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым посетит с рабочим визитом г.Брюссель.
Узбекская делегация примет участие в очередном заседании Совета сотрудничества «Узбекистан – Европейский союз», межрегиональной встрече «Евросоюз – Центральная Азия», проведет в г.Брюсселе двусторонние переговоры с Верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Федерикой Могерини, Министром иностранных дел председательствующей в ЕС Австрии Карин Княйсель, Министром иностранных дел Бельгии Дидье Рейндерсом, другими официальными лицами.