Нидерландияда Ўзбекистон аграр сектори салоҳиятига бағишланган семинар
2018 йилнинг 11 декабрь куни Ўзбекистон Республикасининг Бенилюкс давлатларидаги Элчихонасида Нидерландия Қишлоқ хўжалиги, табиатни асраш ва озиқ-овқат сифати вазирлиги билан биргаликда Алмер шаҳрида мамлакатимизнинг аграр озиқ-овқат сектори имкониятларига бағишланган семинар ташкил этилади.
Семинар мақсади аграр озиқ-овқат секторида ишлаётган иштирокчиларга Ўзбекистондаги воқеалар ва имкониятлар тўғрисида маълумот бериш. Бундан ташқари Қишлоқ хўжалиги, табиатни асраш ва озиқ-овқат сифати вазирлиги режалари, Голландия қишлоқ хожалиги савдо миссиясини 2019 йил мартда Тошкент шаҳрига жўнатиш ва Ўзбекистон пойтахтидаги энг муҳим қишлоқ хўжалиги кўргазмасида Голландия павильонини 2019 йил июнда ташкил этиш тўғрисида семинар иштирокчилари хабардор қилинади.
Семинар дастури билан танишиш учун шу лавҳани босинг.
Рўйхатдан ўтиш бепул.
Ўзбекистонга доир мазкур агро озиқ-овқат семинарида қатнашиш учун pem@phaff.com электрон манзилига ўз исмингиз ва компания номини кўрсатиб хат жўнатишингизни сўраймиз. Агар сизда қандайдир саволлар бўлса Нидерландиянинг “Phaff Export Marketing” фирмаси билан ёки Нидерландиянинг Москва шаҳридаги Элчихонасининг қишлоқ хўжалиги масалалари бўйича маслаҳатчиси билан mos-lnv@minbuza.nl электрон манзили ёки +7 (495) 7972917 телефон рақами орқали боғланишингиз мумкин.
Ўзбекистон Элчихонасининг ишонишича, мазкур семинарда иштирок этиш нафақат қишлоқ хўжалиги, ташқи савдо вазирликлари, мамлакатимиз минтақалари раҳбарлари, қолаверса агробизнес вакилларига ҳам фойдали бўлади.
Семинар жаҳонда гўшт-сут маҳсулотларини етиштиришда локомотив ҳисобланадиган Нидерландиянинг етакчи ишлаб чиқарувчилари билан алоқа ўрнатиш, шунингдек, озиқ-овқат маҳсулотини чиқариш учун мўлжалланган хом ашёни қайта ишлашда қўлланаётган инновацион технологиялар билан танишиш имконини беради.
Ўзбекистоннинг Брюсселдаги Элчихонаси масъул ходими: Бахтиёр Тўраев, телефон +32-484-48-32-72, eumission@uzbekistan.be ва belg@uzbekistan.be электрон манзиллари.

December 11 in the Netherlands will host a seminar on the potential of the agricultural sector of Uzbekistan
2018-12-11
On December 11, 2018, the Embassy of the Republic of Uzbekistan in the Benelux countries jointly with the Ministry of agriculture, nature protection and food quality of the Netherlands in Almere will organize a seminar on the opportunities of our country in the agricultural sector.
The aim of the seminar is to inform participants working in the agro-food sector about these events and opportunities in Uzbekistan. In addition, the participants will be informed about the plans of the Ministry of agriculture, nature and food quality to send the Dutch agricultural trade mission to Tashkent in March 2019 and organize the Dutch pavilion at one of the most important agricultural fairs in the capital of Uzbekistan in June 2019.
Click here to see the seminar programme.
Registration is free of charge.
To join this agri-food seminar in Uzbekistan, please send an e-mail pem@phaff.com, specifying your name, company name. If you have any questions, you can contact the Dutch firm "Phaff Export Marketing" or Advisor on agriculture Of the Embassy of the Netherlands in Moscow by e-mail mos-lnv@minbuza.nl or phone +7 (495) 7972917.
The Embassy of Uzbekistan believes that participation in this seminar will be useful both to the leadership of the Ministry of agriculture, foreign trade, regions of the country, and representatives of agribusiness.
The seminar will allow to establish contacts with the leading producers of the Netherlands – a country considered to be the locomotive in the production of meat and dairy products in the world, as well as to get acquainted with the innovative technologies used in the processing of raw materials intended for the production of food products.
Contact person of the Embassy of Uzbekistan in Brussels: Bakhtiyor Turayev, phone: +32-484-48-32-72, e-mail:   eumission@uzbekistan.be and belg@uzbekistan.be.