Нидерландияда Ўзбекистон аграр сектори салоҳиятига бағишланган семинар
2018 йилнинг 11 декабрь куни Ўзбекистон Республикасининг Бенилюкс давлатларидаги Элчихонасида Нидерландия Қишлоқ хўжалиги, табиатни асраш ва озиқ-овқат сифати вазирлиги билан биргаликда Алмер шаҳрида мамлакатимизнинг аграр озиқ-овқат сектори имкониятларига бағишланган семинар ташкил этилади.
Семинар мақсади аграр озиқ-овқат секторида ишлаётган иштирокчиларга Ўзбекистондаги воқеалар ва имкониятлар тўғрисида маълумот бериш. Бундан ташқари Қишлоқ хўжалиги, табиатни асраш ва озиқ-овқат сифати вазирлиги режалари, Голландия қишлоқ хожалиги савдо миссиясини 2019 йил мартда Тошкент шаҳрига жўнатиш ва Ўзбекистон пойтахтидаги энг муҳим қишлоқ хўжалиги кўргазмасида Голландия павильонини 2019 йил июнда ташкил этиш тўғрисида семинар иштирокчилари хабардор қилинади.
Семинар дастури билан танишиш учун шу лавҳани босинг.
Рўйхатдан ўтиш бепул.
Ўзбекистонга доир мазкур агро озиқ-овқат семинарида қатнашиш учун pem@phaff.com электрон манзилига ўз исмингиз ва компания номини кўрсатиб хат жўнатишингизни сўраймиз. Агар сизда қандайдир саволлар бўлса Нидерландиянинг “Phaff Export Marketing” фирмаси билан ёки Нидерландиянинг Москва шаҳридаги Элчихонасининг қишлоқ хўжалиги масалалари бўйича маслаҳатчиси билан mos-lnv@minbuza.nl электрон манзили ёки +7 (495) 7972917 телефон рақами орқали боғланишингиз мумкин.
Ўзбекистон Элчихонасининг ишонишича, мазкур семинарда иштирок этиш нафақат қишлоқ хўжалиги, ташқи савдо вазирликлари, мамлакатимиз минтақалари раҳбарлари, қолаверса агробизнес вакилларига ҳам фойдали бўлади.
Семинар жаҳонда гўшт-сут маҳсулотларини етиштиришда локомотив ҳисобланадиган Нидерландиянинг етакчи ишлаб чиқарувчилари билан алоқа ўрнатиш, шунингдек, озиқ-овқат маҳсулотини чиқариш учун мўлжалланган хом ашёни қайта ишлашда қўлланаётган инновацион технологиялар билан танишиш имконини беради.
Ўзбекистоннинг Брюсселдаги Элчихонаси масъул ходими: Бахтиёр Тўраев, телефон +32-484-48-32-72, eumission@uzbekistan.be ва belg@uzbekistan.be электрон манзиллари.

Семинар в Нидерландах посвященный потенциалу аграрного сектора Узбекистана
11 декабря 2018 года в Посольством Республики Узбекистан в странах Бенилюкс совместно с Министерством сельского хозяйства, охраны природы и качества продовольствия Нидерландов в г.Алмере организуется семинар, посвященный возможностям нашей страны в агропродовольственном секторе.
Целью семинара является информирование участников, работающих в агропродовольственном секторе о событиях и возможностях в Узбекистане. Кроме того, участники семинара будут проинформированы о планах Министерства сельского хозяйства, природы и качества продуктов питания относительно направления голландской сельскохозяйственной торговой миссии в г.Ташкент в марте 2019 года и организации голландского павильона на одной из самых важных сельскохозяйственных ярмарок в столице Узбекистана в июне 2019 года.
Нажмите здесь, чтобы ознакомиться с программой семинара.
Регистрация производится бесплатно.
Чтобы присоединиться к этому агропродовольственному семинару по Узбекистану, пожалуйста, отправьте письмо на электронную почту pem@phaff.com, указав свое имя, название компании. Если у вас есть какие-либо вопросы, то можно связаться с нидерландской фирмой «Phaff Export Marketing» или советником по вопросам сельского хозяйства Посольства Нидерландов в г.Москве по электронной почте mos-lnv@minbuza.nl или телефону +7 (495) 7972917.
Посольство Узбекистана полагает, что участие в данном семинаре будет полезно как руководству министерств сельского хозяйства, внешней торговли, регионов страны, так и представителям агробизнеса.
Семинар позволит установить контакты с ведущими производителями Нидерландов – страной, считающейся локомотивом в производстве мясомолочной продукции в мире, а также познакомиться с применяемыми инновационными технологиями при обработке сырья, предназначенного для выпуска продовольственной продукции.
Контактное лицо Посольства Узбекистана в г.Брюсселе: Бахтиер Тураев, телефон +32-484-48-32-72, электронный почты eumission@uzbekistan.be и belg@uzbekistan.be.