Халқаро инвестицион форум
2018 йилнинг 29-30 август кунлари Жиззах вилоятида Халқаро инвестицион форум ўтказилади. Тадбир қатнашчиларида ҳудуд ишлаб чиқарувчиларининг маҳсулотлари кўргазмаси билан ҳам танишиш имконияти бўлади.
Ялпи ва панель сессиялар давомида қишлоқ хўжалиги, саноат, туризм, ахборот-коммуникация технологиялари ва ижтимоий хизматлар кўрсатиш соҳалардаги вилоятнинг салоҳиятини ривожлантириш истиқболларини ҳамда унинг инвестицион имкониятларини муҳокама қилиш кутилмоқда.
Бўлажак форумга инвесторлар, Ўзбекистонда аккредитациядан ўтган чет эл мамлакатлари дипломатик миссияларининг раҳбарлари, миллий ва хорижий журналистлар таклиф қилинган.
Ташкилий қўмита берган маълумотга кўра меҳмонлар ва Халқаро инвестицион форум қатнашчилари икки кун давомида кооперацион биржа ишида иштирок этишлари, Жиззах вилоятида жойлашган корхоналарнинг фаолияти билан танишишлари ва ҳудуддаги кўплаб диққатга сазовор жойларга ташриф буюришлари мумкин.

International Investment Forum
On August 29-30, 2018, Jizzakh region will host International Investment Forum. Participants of the event will get acquainted with the exhibition of commodity producers of the region.
At the plenary and panel sessions, it is expected to discuss prospects for development of the region’s potential and its investment opportunities in the areas of agriculture, industry, tourism, information and communication technologies and social services.
As reported by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, investors, heads of diplomatic missions of foreign countries in Uzbekistan, domestic and foreign journalists are invited to the forthcoming forum.
According to the organizing committee, guests and participants of the International Investment Forum will have an opportunity to take part in cooperation exchange within two days, become acquainted with the existing enterprises of Jizzakh region and the sights of the region.