Қозоғистон делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи
2018 йилнинг 3 май куни Тошкент шаҳрига Қозоғистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари, Ўзбекистон-Қозоғистон икки томонлама ҳамкорлик бўйича Ҳукуматлараро комиссиянинг ҳамраиси Аскар Мамин бошчилигидаги делегация ташриф буюради.
Қозоғистон делегацияси Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан қабул қилиниши кутилмоқда.
Ташриф дастурига кўра Қозоғистон делегацияси Ўзбекистон ҳукуматида учрашувлар ва музокаралар ўтказади ҳамда бир қатор ишлаб чиқариш корхоналарига ташриф буюради.
Ташриф арафасида ўзаро савдо айрибошлашни ўшириш бўйича таклифлар ишлаб чиқиш бўйича Қозоғистон ишчи гуруҳи Тошкент шаҳрига келди.

Визите Узбекистан делегации Казахстана
3 мая 2018 года в г.Ташкент с визитом прибывает делегация Республики Казахстан во главе с первым заместителем Премьер-министра, сопредседателем узбекско-казахстанской Межправительственной комиссии по двустороннему сотрудничеству Аскаром Маминым.
Ожидается, что казахстанская делегация будет принята Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым.
В программе визита встречи и переговоры в Правительстве Узбекистана, посещение ряда производственных предприятий.
Накануне в г.Ташкент прибыла рабочая группа Казахстана по выработке предложений по взаимному увеличению товарооборота.