Ўзбекистон делегациясининг Ўзбекистон-Япония бизнес форумида иштироки
2018 йилнинг 12 март куни Ўзбекистон Республикаси делегацияси Токио шаҳрида бўлиб ўтадиган Ўзбекистон-Япония бизнес форумида иштирок этади.
Делегация таркибидан Ташқи ишлар вазирлиги, Инвестициялар бўйича давлат қўмитаси, "Uztrade​" АЖ, Сурхондарё вилояти ҳокимлиги вакиллари ўрин олган.
Ўзбекистоннинг Токиодаги Элчихонаси маълумотига кўра, форумда Япония ташқи ишлар, иқтисодиёт, савдо ва саноат, молия вазирликлари, ташқи иқтисодий алоқаларга ихтисослашган давлат ташкилотлари вакиллари, ўз соҳаларида етакчи компаниялар ва фирмалар, молиявий тузилмалар раҳбарлари иштирок этади.
Нуфузли тадбирда Япониянинг расмий ва ишбилармон доиралари Ўзбекистондаги ижтимоий-иқтисодий ўзгаришлар, мамлакатимизда чет эл инвесторлари учун яратилаётган афзалликлар ва қулай шароитлар, ўзаро манфаатли ва бошқа аниқ лойиҳаларни амалга ошириш истиқболлари билан танишиши кутилмоқда.

Участие делегации Узбекистана в Узбекско-японском бизнес-форуме
12 марта 2018 года делегация Республики Узбекистан примет участие в Узбекско-японском бизнес-форуме в г.Токио.
В составе делегации представители Министерства иностранных дел, Госкоминвестиций, АО «Узтрейд», хокимията Сурхандарьинской области.
По информации Посольства Узбекистана в г.Токио, в форуме примут участие представители министерств иностранных дел, экономики, торговли и промышленности, финансов, специализированных на внешнеэкономических связях государственных организаций, руководители ведущих в своих областях компаний и фирм, финансовых структур Японии.
Как ожидается, на представительном мероприятии официальные и деловые круги Японии будут ознакомлены с ходом социально-экономических преобразований в Узбекистане, создаваемых в нашей стране преференциях и благоприятных условиях для иностранных инвесторов, перспективами реализации совместных взаимовыгодных экономических и других конкретных проектов.