“MEDEF International”da uchrashuv
2017-yilning 29-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilovning Fransiyaga rasmiy tashrifi doirasida Parij shahrida “MEDEF International” Bosh direktori Filipp Gotye bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
“MEDEF International” hozirgi kunda 750 mingdan ziyod fransuz kompaniya va firmalarini birlashtirib turgan Fransuz korxonalari harakati “MEDEF”ning xalqaro bo‘linmasi hisoblanadi.
Suhbat chog‘ida savdo-iqtisodiy va investitsion sohalarda O‘zbekiston-Fransiya hamkorligini yanada mustahkamlash istiqbollari borasida fikr almashildi.
Muzokaralar davomida Fransiya tadbirkorlarining O‘zbekistondagi sheriklar bilan hamkorlikni kengaytirishiga, jumladan O‘zbekiston Prezidenti tomonidan qabul qilingan keng miqyosli 2017-2021-yillarda mamlakatni rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini amalga oshirishda o‘zaro manfaatli asosda ishtirok etishiga qiziqish bildirildi. Shu mazmunda uchrashuvda “MEDEF International” yetakchiligida Fransiya biznes doiralari nufuzli delegatsiyasining O‘zbekistonga tashrifini tashkil etish hamda Toshkent shahrida qo‘shma biznes-forum o‘tkazish masalalarining amaliy jihatlari muhokama qilindi.

Meeting at “MEDEF International”
On March 29, 2017, in Paris, the Uzbek delegation met with Philippe Gautier, Director General of “MEDEF International” within the framework of the official visit of the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov to France.
"MEDEF International" is the international branch of the Movement of French Enterprises “MEDEF”, which currently unites over 750,000 French companies and firms.
During the conversation, the sides exchanged views on the prospects of further strengthening Uzbek-French cooperation in the trade, economic and investment spheres.
As has been noted, the French business is interested in expanding cooperation with the Uzbek side, including participation on a mutually beneficial basis in the implementation of the large-scale Action Strategy adopted by the President of Uzbekistan on five priority directions on development of the country in 2017-2021. In this context, the practical issues of the organizing a trip to Uzbekistan of a representative delegation of business circles of France under the auspices of “MEDEF International” and holding a joint business forum in Tashkent were discussed at the meeting.