“MEDEF International”da uchrashuv
2017-yilning 29-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilovning Fransiyaga rasmiy tashrifi doirasida Parij shahrida “MEDEF International” Bosh direktori Filipp Gotye bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
“MEDEF International” hozirgi kunda 750 mingdan ziyod fransuz kompaniya va firmalarini birlashtirib turgan Fransuz korxonalari harakati “MEDEF”ning xalqaro bo‘linmasi hisoblanadi.
Suhbat chog‘ida savdo-iqtisodiy va investitsion sohalarda O‘zbekiston-Fransiya hamkorligini yanada mustahkamlash istiqbollari borasida fikr almashildi.
Muzokaralar davomida Fransiya tadbirkorlarining O‘zbekistondagi sheriklar bilan hamkorlikni kengaytirishiga, jumladan O‘zbekiston Prezidenti tomonidan qabul qilingan keng miqyosli 2017-2021-yillarda mamlakatni rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini amalga oshirishda o‘zaro manfaatli asosda ishtirok etishiga qiziqish bildirildi. Shu mazmunda uchrashuvda “MEDEF International” yetakchiligida Fransiya biznes doiralari nufuzli delegatsiyasining O‘zbekistonga tashrifini tashkil etish hamda Toshkent shahrida qo‘shma biznes-forum o‘tkazish masalalarining amaliy jihatlari muhokama qilindi.

Встречи в «MEDEF International»
29 марта 2017 года в рамках официального визита во Францию Министра иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиза Камилова в г.Париже состоялась встреча с Генеральным директором «МЕДЕФ International» Филиппом Готье.
«MEDEF International» является международным отделением Движения французских предприятий «MEDEF», которое в настоящее время объединяет свыше 750 тысяч французских компаний и фирм.
В беседе состоялся обмен мнениями о перспективах дальнейшего укрепления узбекско-французского взаимодействия в торгово-экономической и инвестиционной сферах.
Как отмечалось, французский бизнес заинтересован в расширении сотрудничества с узбекской стороной, в том числе участии на взаимовыгодной основе в реализации принятой Президентом Узбекистана масштабной Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития страны в 2017-2021 годах. В данном контексте на встрече обсуждены практические вопросы организации под эгидой «MEDEF International» поездки в Узбекистан представительной делегации деловых кругов Франции и проведения в г.Ташкенте совместного бизнес-форума.