Andijonda sportchi qizlarga Prezident sovg‘alari topshirildi
Andijon viloyati xalq ta’limi boshqarmasi tasarrufidagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar gimnastika maktabida sportchi qizlarga Prezident sovg‘asi – sport liboslari topshirildi.
Viloyat hokimligi, O‘zbekiston Bolalar sportini rivojlantirish jamg‘armasi viloyat filiali vakillari, yosh sportchi qizlar va ularning ota-onalari ishtirok etgan tadbirda mamlakatimizda sport, xususan, bolalar sportini rivojlantirish, iste’dodli yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga alohida e’tibor qaratilayotgani ta’kidlandi.
– Navro‘zi ayyom nishonlanayotgan shu kunlarda umumta’lim maktablari, akademik litsey va kasb-hunar kollejlarining sport bilan muntazam shug‘ullanayotgan 15 ming 650 o‘quvchisiga 463 million so‘mlik sport kiyimlari topshirildi, – deydi O‘zbekiston Bolalar sportini rivojlantirish jamg‘armasi Andijon viloyati filiali rahbari Ne’matullo Abdurahmonov. – Bunday e’tibor ularni sportda yuksak marralarga erishishga undaydi.
Tadbirda 300 dan ziyod sportchi qizga Prezident sovg‘asi – sport liboslari topshirildi.
Prezident sovg‘alarini topshirishga bag‘ishlangan tadbirlar viloyatning barcha tuman va shaharlarida bo‘lib o‘tdi.

Подарки Президента для юных спортсменок
В Специализированной детско-юношеской школе по гимнастике при Андижанском областном управлении народного образования юным спортсменкам вручены подарки Президента нашей страны - спортивная одежда.
На мероприятии, в котором приняли участие представители областного хокимията, областного филиала Фонда развития детского спорта Узбекистана, учащиеся-спортсменки и их родители, отмечалось, что в нашей стране уделяется особое внимание развитию спорта, в частности, детского, всесторонней поддержке одаренной молодежи.
- В дни празднования Навруза 15 тысячам 650 учащимся общеобразовательных школ, академических лицеев и профессиональных колледжей, регулярно занимающимся спортом, была передана спортивная одежда на 463 миллиона сумов, - говорит руководитель Андижанского областного филиала Фонда развития детского спорта Узбекистана Неъматулло Абдурахмонов. - Такое внимание и забота призывает их достигать высоких результатов в спорте.
На мероприятии более 300 спортсменкам были вручены подарки Президента нашей страны - спортивная одежда.