ShHT MKKning majlisi
2017-yilning 14-17-mart kunlari Pekin shahrida Shanxay hamkorlik tashkilotiga a’zo davlatlar Milliy koordinatorlari kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Davlat rahbarlari kengashining bo‘lajak majlisi va ShHT nizomiy organlarining boshqa tadbirlariga tayyorgarlikning borishi muhokama qilindi, kun tartibi va yakuniy hujjatlar loyihalari yuzasidan fikr almashildi.
O‘zbekiston tomoni XII ShHT Forumi yig‘ilishiga tayyorgarlikning borishi to‘g‘risida ma’lumot berdi.
A’zo davlatlar – Qirg‘iziston, Qozog‘iston, Rossiya, Tojikiston, Xitoy va O‘zbekiston – Milliy koordinatorlari tashkilot faoliyati joriy kun tartibining boshqa masalalarini ham ko ‘rib chiqdilar.

2017-03-18 | Политика
14-17 марта 2017 года в г.Пекине состоялось очередное заседание Совета национальных координаторов государств-членов Шанхайской организации сотрудничества.
Стороны обсудили ход подготовки к предстоящим заседанию Совета глав государств и другим мероприятиям уставных органов ШОС, обменялись мнениями по проектам повестки дня, итоговых документов.
Узбекская сторона проинформировала о ходе подготовке к XII заседанию Форума ШОС.
Национальные координаторы государств-членов – Казахстана, Китая, Кыргызстана, России, Таджикистана и Узбекистана – также рассмотрели другие вопросы текущей повестки дня деятельности организации.