YTTB Prezidenti bilan uchrashuv
2017-yilning 16-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining (YTTB) mamlakatimizga tashrif buyurgan nufuzli delegatsiyasiga boshchilik qilayotgan YTTB Prezidenti Suma Chakrabarti bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida O‘zbekiston va bank o‘rtasidagi to‘laqonli, konstruktiv ruhdagi va o‘zaro manfaatli hamkorlikni qayta tiklash nuqtai nazaridan munosabatlarni mustahkamlash istiqbollari muhokama qilindi.
Muzokaralar davomida 2017-2021-yillarda O‘zbekistonni rivojlantirishning besh ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasi qoidalarini hamda mamlakatimizda keng ko‘lamli islohotlar va chuqur o‘zgarishlar amalga oshirishga yo‘naltirilgan boshqa qarorlarni hayotga tatbiq etishda YTTB ishtirokidan tomonlar manfaatdor ekanligi ta’kidlandi.

Meeting with EBRD President
On March 16, 2017, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov met with the President of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) Suma Chakrabarti, who arrived in Uzbekistan as head of a representative delegation of the EBRD.
The sides discussed prospects for strengthening relations between Uzbekistan and the bank in terms of renewing full-fledged, constructive and mutually beneficial cooperation.
As has been highlighted, the participation of the EBRD in the implementation of the provisions of the Strategy on five priority directions of development of Uzbekistan in 2017-2021, and in other adopted decisions aimed at large-scale reforms and profound transformations in our country is a matter of mutual interest.