YTTB Prezidenti bilan uchrashuv
2017-yilning 16-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining (YTTB) mamlakatimizga tashrif buyurgan nufuzli delegatsiyasiga boshchilik qilayotgan YTTB Prezidenti Suma Chakrabarti bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida O‘zbekiston va bank o‘rtasidagi to‘laqonli, konstruktiv ruhdagi va o‘zaro manfaatli hamkorlikni qayta tiklash nuqtai nazaridan munosabatlarni mustahkamlash istiqbollari muhokama qilindi.
Muzokaralar davomida 2017-2021-yillarda O‘zbekistonni rivojlantirishning besh ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasi qoidalarini hamda mamlakatimizda keng ko‘lamli islohotlar va chuqur o‘zgarishlar amalga oshirishga yo‘naltirilgan boshqa qarorlarni hayotga tatbiq etishda YTTB ishtirokidan tomonlar manfaatdor ekanligi ta’kidlandi.

Встреча с Президентом ЕБРР
16 марта 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов встретился с Президентом Европейского банка реконструкции и развития Сумой Чакрабарти, прибывшим в нашу страну во главе представительной делегации ЕБРР.
Стороны обсудили перспективы укрепления отношений между Узбекистаном и банком с точки зрения возобновления полноценного, конструктивного и взаимовыгодного сотрудничества.
Подчеркивалась заинтересованность сторон в участии ЕБРР в реализации положений Стратегии действия по пяти приоритетным направлениям развития Узбекистана на 2017-2021 годы и других принятых решений, направленных на масштабные реформы и глубокие преобразования в нашей стране.