Hotamjon Ketmonovning Buxoro viloyati saylovchilari bilan uchrashuvi
O'zbekiston Xalq demokratik partiyasidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Hotamjon Ketmonov 20-fevral kuni Buxoro viloyati saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o'tkazuvchi 3-Buxoro saylov okrugi raisi M.Daminov ochdi. Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili S.Jo'rayeva yig'ilganlarni nomzodning tarjimai holi bilan tanishtirdi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Hotamjon Ketmonov saylovchilarga o'z saylovoldi dasturida aks etgan asosiy vazifalar haqida ma'lumot berdi.
Nomzodning saylovoldi dasturida pensionerlar, nogironlar, ota-ona qaramog'idan mahrum bo'lgan bolalar va mehnatga layoqatsiz aholining boshqa ijtimoiy guruhlari hayotiy ehtiyojlarini to'liq qondirishni kafolatlovchi pensiya ta'minoti va ijtimoiy nafaqalarning samarali tizimini shakllantirish, ijtimoiy ahamiyatga ega bo'lgan tovarlar va xizmatlar narxini shakllantirish ustidan davlat nazorati samaradorligini oshirish orqali ularning narxi va tariflari o'sishi inflatsiya darajasidan yuqori bo'lmasligini ta'minlash masalalariga alohida e'tibor qaratilgan. Shuningdek, xo'jalik yurituvchi subyektlar tomonidan ishlab chiqarilayotgan tovarlar va xizmatlar sifatini oshirish, tannarxini pasaytirish, uy-joylarning ijtimoiy maqbulligini ta'minlash maqsadida davlat mulkini xususiylashtirishdan olinadigan mablag'larning samarali foydalanish mexanizmlarini yanada takomillashtirish va boshqa qator vazifalar o'rin olgan.
Uchrashuvda Kogon tumanidagi "Suxor" mahalla fuqarolar yig'inining diniy ma'rifat va ma'naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo'yicha maslahatchisi B.Komilova, Buxoro soliq kolleji bitiruvchisi Z.Muzaffarov, O'zbekiston Xalq demokratik partiyasining Qorako'l tuman kengashi raisi F.Bebutov va boshqalar nomzodning dasturi yuzasidan o'z fikr-mulohazalarini bildirdi.

Встреча Хотамжона Кетмонова с избирателями Бухарской области
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Народно-демократической партии Узбекистана Хотамжон Кетмонов 20 февраля встретился с избирателями Бухарской области.
Открыл встречу председатель 3-й Бухарской окружной избирательной комиссии М.Даминов. Доверенное лицо кандидата в Президенты С.Джураева ознакомила собравшихся с биографией кандидата.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Хотамжон Кетмонов рассказал об основных задачах, предусмотренных в его предвыборной программе.
В программе кандидата особое внимание уделяется вопросам формирования гибкой системы пенсионного обеспечения и социальных пособий, гарантирующей полноценное удовлетворение жизненных потребностей пенсионеров, инвалидов, детей, оставшихся без попечения родителей, и других социальных групп нетрудоспособного населения, повышения эффективности государственного контроля за формированием цен на социально значимые товары и услуги первой необходимости с тем, чтобы рост цен и тарифов на них не превышал уровень инфляции. В ней также изложены задачи по повышению качества производимых хозяйствующими субъектами товаров и предлагаемых ими услуг, совершенствованию механизмов эффективного использования части средств от приватизации государственного имущества, направляемых на формирование социального жилого фонда.
На встрече консультант по вопросам религиозного просвещения и духовно-нравственного воспитания схода граждан махалли "Сухор" Каганского района Б.Комилова, выпускник Бухарского налогового колледжа З.Музаффаров, председатель Каракульского районного совета Народно-демократической партии Узбекистана Ф.Бебутов и другие высказали свои мнения о программе кандидата.