Dasturlash bo‘yicha talabalar olimpiadasi
25-26 fevral kunlari Toshkent axborot texnologiyalari universitetida dasturlash bo‘yicha TATU universiteti va uning hududiy bo‘linmalari, Toshkent shahridagi Inha universiteti talabalari o‘rtasidagi olimpiadaning final bosqichi o‘tkazildi.
Talabalarning dasturlash bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini oshirish maqsadida, mazkur turdagi intellektual musobaqalar muntazam o‘tkaziladi. Jumladan, haftaning har juma kuni TATUda onlayn rejimdagi bellashuv tashkil qilinadi.
Ushbu turnir 2 bosqichda o‘tkazildi. 2017 yilning 11 fevralida onlayn shaklda bo‘lib o‘tgan saralash bosqichida TATU, uning hududiy bo‘linmalari, Toshkent shahridagi Inha universitetining talabalaridan iborat 150 jamoa ishtirok etgan.
26 fevralda musobaqa g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Natijalarga ko‘ra, turnirning mutloq g‘olibligi TATUning Urganch filiali nomidan qatnashgan «TUIT Urgench Branch #1» jamoasiga, ikkinchi o‘rin TATUning «Tashkent U of IT 1» hamda 3-o‘rin TATUning Urganch filialining «TUIT Urgench Branch #2» jamoalariga nasib etdi.
Dasturlash bo‘yicha olimpiada g‘oliblariga pul mukofotlari topshirildi. Taqdirlashda qayd etilganidek, bu turdagi tanlovlarni mamlakatimizning barcha oliy o‘quv yurtlarida o‘tkazish rejalashtirilmoqda.

Олимпиада по программированию
25-26 февраля в Ташкентском университете информационных технологий прошел финальный этап олимпиады по программированию среди студентов ТУИТ, его региональных филиалов и Университета Инха в Ташкенте.
В целях повышения уровня знаний и совершенствования умений студентов на постоянной основе проводятся интеллектуальные соревнования. Еженедельно по пятницам в ТУИТ проводятся соревнования в режиме онлайн.
Данный турнир проводился в 2 этапа. Отборочная стадия проводилась 11 февраля 2017 г. в режиме онлайн в ТУИТ, его филиалах и Университете Инха в Ташкенте. В ней участвовало 150 команд.
26 февраля состоялась церемония награждения. По итогам турнира первое место заняла команда Ургенчского филиала ТУИТ «TUIT Urgench Branch #1», второе место досталось команде ТУИТ «Tashkent U of IT 1» и третье место осталось за командой Ургенчского филиала ТУИТ «TUIT Urgench Branch #2».