Akmal Saidovning Xorazm viloyati saylovchilari bilan uchrashuvi
O'zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Akmal Saidov 20-fevral kuni Xorazm viloyati saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o'tkazuvchi 12-Xorazm okrug saylov komissiyasi raisi A.Rahimov ochdi. Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili B.Bobojonov yig'ilganlarni nomzodning tarjimai holi bilan tanishtirdi.
Tadbirda Prezidentlikka nomzod Akmal Saidov nutq so'zlab, o'z saylovoldi dasturida belgilangan asosiy yo'nalishlar haqida saylovchilarga ma'lumot berdi.
Dasturda millati, dini, ijtimoiy holati va kelib chiqishidan qat'i nazar, O'zbekiston xalqi barcha fuqarolarining birdamligi va hamjihatligini yanada mustahkamlash, "mahalla" milliy demokratik institutini yanada takomillashtirish, uning tashkiliy va iqtisodiy asoslarini mustahkamlash, fuqarolarning mahalliy ahamiyatga ega bo'lgan masalalarni hal etishda hamda milliy va ma'naviy qadriyatlar, mahalliy urf-odatlar va an'analarni qayta tiklash va boyitishdagi bevosita ishtirokini ta'minlashda mahalla rolini kuchaytirish, milliy hunarmandlik, oilaviy tadbirkorlik hamda turizmni yanada rivojlantirish orqali aholi bandligini ta'minlash kabi masalalarga alohida e'tibor qaratilgan.
Uchrashuvda xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashidagi O'zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasi deputatlik guruhi rahbari I.Boltayev va boshqalar nomzodning dasturi haqida o'z fikr-mulohazalarini bildirib, ushbu dasturda qayd etilgan ustuvor yo'nalishlarni amalga oshirish mamlakatni ijtimoiy rivojlantirish, demokratik o'zgarishlarni yanada chuqurlashtirishga xizmat qilishini alohida ta'kidladi.

Встреча Акмаля Саидова с избирателями Хорезмской области
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Демократической партии Узбекистана "Миллий тикланиш" Акмаль Саидов 20 февраля встретился с избирателями Хорезмской области.
Встречу открыл председатель 12-й Хорезмской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан А.Рахимов. Доверенное лицо кандидата в Президенты Б.Бобожонов ознакомил участников с биографией кандидата.
В программе особое внимание уделено вопросам укрепления единства народа, всех граждан Узбекистана независимо от национальности, вероисповедания, социального положения и происхождения, дальнейшего совершенствования национального демократического института махалли, укрепления его организационных и экономических основ, усиления роли махалли в обеспечении непосредственного участия граждан в решении вопросов местного значения, а также в возрождении и приумножении национальных и духовных ценностей, местных обычаев и традиций, обеспечения занятости населения путем дальнейшего развития национального ремесленничества, семейного предпринимательства и сферы туризма.
На встрече руководитель депутатской группы Демократической партии Узбекистана "Миллий тикланиш" в Хорезмском областном Кенгаше народных депутатов И.Болтаев и другие высказали свои мнения о программе кандидата и особо отметили, что реализация предусмотренных в ней приоритетных направлений будет способствовать социальному развитию страны, дальнейшему углублению демократических реформ.