Prezidentimiz Iso Termiziy ziyoratgohida bo‘ldi
Buyuk vatandoshimiz huquqshunoslik, tabiatshunoslik, tabobat, ilmu nujum, tilshunoslik, axloq va boshqa ko‘plab sohalarda asarlar yaratgan. Musulmon olamida buyuk muhaddislaridan biri sifatida mashhur bo‘lgan ulug‘ ajdodimizning bebaho merosi bugungi kunda ham keng o‘rganilmoqda.
2016-yil oktabr oyida Shavkat Mirziyoyev mazkur ziyoratgohga tashrif buyurib, amalga oshirilayotgan qurilish va obodonlashtirish ishlari bilan tanishib, quruvchilarga tegishli ko‘rsatmalar bergan edi.
Ayni paytda bunyodkorlik va obodonlashtirish ishlari keng miqyosda davom etmoqda. Majmua yonidagi qabriston obodonlashtirildi, 4,5 kilometr yo‘lga asfalt yotqizildi, suv, elektr energiyasi va gaz tarmoqlari tortildi.
Davlatimiz rahbari bunyodkorlik ishlari bilan tanishar ekan, majmuani obod maskanga aylantirish, ziyoratchilarga qulay sharoitlar yaratish bo‘yicha tavsiyalar berdi.

Президент нашей страны посетил место поклонения Исо Термизи
Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев в ходе поездки в Сурхандарьинскую область ознакомился с работой по строительству и благоустройству, осуществляемой в месте поклонения Абу Исо Мухаммаду ат-Термизи в Шерабадском районе.
Наш великий соотечественник написал множество произведений в области правоведения, естествознания, медицины, астрологии, языкознания, этики и других. Бесценное наследие нашего великого предка, известного в мусульманском мире в качестве выдающегося хадисоведа, и сегодня широко изучается.
В октябре 2016 года Шавкат Мирзиёев, побывав в этом святом месте, ознакомился с проводимой здесь строительной и благоустроительной работой, дал соответствующие указания строителям.
В настоящее время масштабно продолжается созидательная работа. Благоустроено кладбище рядом с комплексом, проложен асфальт на дороге протяженностью 4,5 километра, водо-, электро- и газопроводные сети.
Глава нашего государства, знакомясь с созидательной работой, дал рекомендации по превращению комплекса в благоустроенную живописную местность, созданию благоприятных условий для посетителей.