Hotamjon Ketmonovning Xorazm viloyati saylovchilari bilan uchrashuvi
O'zbekiston Xalq demokratik partiyasidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Hotamjon Ketmonov 19-fevral kuni Xorazm viloyati saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o'tkazuvchi 12-Xorazm okrug saylov komissiyasining raisi A.Rahimov ochdi. Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili R.Saburov yig'ilganlarni nomzodning tarjimai holi bilan tanishtirdi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Hotamjon Ketmonov o'z saylovoldi dasturi yuzasidan nutq so'zladi.
Nomzodning saylovoldi dasturida munosib ish haqi to'lanadigan barqaror ish o'rinlarini taqdim etayotgan korxonalarda mehnatga layoqatli aholi bandligini ta'minlash bo'yicha sa'y-harakatlarni faollashtirish, ijtimoiy sheriklik institutini yanada rivojlantirishni izchil ta'minlash, aholi, ayniqsa, olis qishloq hududlarida birlamchi tibbiy yordamdan qulay va tez foydalanish imkoniyatini ta'minlovchi qishloq vrachlik punktlari tarmog'ini kengaytirish, farmatsevtika korxonalari va dorixona muassasalari faoliyati, dori-darmon vositalarining narxi ustidan davlat nazoratini kuchaytirish kabi qator ustuvor vazifalar belgilangan.
Uchrashuvda "Mahalla" xayriya jamoat fondi viloyat bo'limi boshqaruvi raisi O.Rajabov, viloyat ko'p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori B.Ismoilov, O'zbekiston Xalq demokratik partiyasi viloyat kengashi bo'lim mudiri N.Odamboyeva va boshqalar nomzodning saylovoldi dasturida ilgari surilgan maqsad-vazifalar haqida o'z fikrlarini bildirdi.

Встреча Хотамжона Кетмонова с избирателями Хорезмской области
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Народно-демократической партии Узбекистана Хотамжон Кетмонов 19 февраля встретился с избирателями Хорезмской области.
Открыл встречу председатель 12-й Хорезмской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан А.Рахимов. Доверенное лицо кандидата в Президенты Р.Сабуров ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Х.Кетмонов выступил с речью о своей предвыборной программе.
В предвыборной программе кандидата намечены такие приоритетные задачи, как активизация усилий по обеспечению занятости трудоспособного населения на предприятиях, предоставляющих стабильные рабочие места с достойным уровнем оплаты, последовательное развитие институтов социального партнерства, расширение сети сельских врачебных пунктов, обеспечивающих удобный и быстрый доступ к первичной медицинской помощи, особенно для жителей отдаленных сельских населенных пунктов, усиление государственного контроля над образованием цен на лекарственные средства, деятельностью фармацевтических предприятий и аптечных учреждений.
На встрече председатель правления областного отделения благотворительного общественного фонда "Махалла" О.Ражабов, главврач областного многопрофильного медицинского центра Б.Исмоилов, заведующая отделом областного совета Народно-демократической партии Узбекистана Н.Одамбоева и другие выразили свои мнения о целях и задачах, выдвинутых в предвыборной программе.