Narimon Umarovning Toshkent viloyati saylovchilari bilan uchrashuvi
O'zbekiston "Adolat" sotsial-demokratik partiyasidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Narimon Umarov 19-fevral kuni Toshkent viloyati saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o'tkazuvchi 10-Toshkent viloyati okrug saylov komissiyasi raisi N.Abdullayev ochdi. Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili R.Tolipov yig'ilganlarni nomzodning tarjimai holi bilan tanishtirdi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Narimon Umarov saylovchilarni o'z saylovoldi dasturi bilan tanishtirdi.
Nomzodning saylovoldi dasturida hokimiyat va jamiyat o'rtasida samarali hamkorlikni kengaytirish, hokimiyatning barcha darajalaridagi boshqaruv vakillari hamda fuqarolar o'rtasida ochiq muloqot va to'g'ridan-to'g'ri munosabatlarni yo'lga qo'yish, mamlakatimizda asrlar davomida ahil-inoq yashab kelayotgan turli millat va elatlarning xilma-xilligini mushtarak holda saqlash va rivojlantirish, ommaviy axborot vositalarining mustaqilligi va erkinligini yanada kuchaytirish, olib borilayotgan ijtimoiy-siyosiy, iqtisodiy islohotlarning ochiq va oshkoraligini ta'minlashda ommaviy axborot vositalarining faolligini oshirishga alohida e'tibor qaratilgan.
Toshkent viloyati ko'p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori B.Qosimov, Oqqo'rg'on tumanidagi 78-ixtisoslashtirilgan maxsus maktab-internati direktori N.Hasanova, Ohangaron tumani "Guliston" mahalla fuqarolar yig'ini raisi D.Sanaqulova va boshqalar Prezidentlikka nomzodning saylovoldi dasturi va unda belgilangan ustuvor vazifalar xususida o'z fikr-mulohazalarini bildirib, Prezident saylovi ko'ppartiyaviylik hamda muqobillik asosida, demokratik tamoyillarga mos tarzda o'tayotganini ta'kidladi.

Встреча Наримона Умарова с избирателями Ташкентской области
19 февраля состоялась встреча кандидата в Президенты Республики Узбекистан от Социал-демократической партии Узбекистана "Адолат" Наримона Умарова с избирателями Ташкентской области.
Открыл встречу председатель 10-й Ташкентской областной окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан Н.Абдуллаев. Доверенное лицо кандидата в Президенты Р.Толипов ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
На мероприятии с речью о своей предвыборной программе выступил кандидат в Президенты Республики Узбекистан Наримон Умаров.
В предвыборной программе кандидата особое внимание уделяется выстраиванию эффективного сотрудничества между властью и обществом, открытому диалогу и прямому взаимодействию между гражданами и представителями власти на всех уровнях, сохранению и развитию разнообразия наций и народностей, на протяжении веков в дружбе и согласии проживающих в нашей стране, дальнейшему укреплению независимости и свободы СМИ, повышению их активности в открытом освещении общественно-политических, экономических реформ.
Главный врач Ташкентского областного многопрофильного медицинского центра Б.Косимов, директор 78-й специализированной школы-интерната Аккурганского района Н.Хасанова, председатель схода граждан махалли "Гулистон" Ахангаранского района Д.Санакулова и другие выразили свои мнения о задачах, определенных в программе кандидата. Подчеркнули, что выборы Президента Республики Узбекистан пройдут на многопартийной и альтернативной основе, в соответствии с принципами демократии.