Markaziy saylov komissiyasining majlisi
2017-yil 31-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasining majlisi bo‘lib o‘tdi. Uni Komissiya raisi M.Abdusalomov boshqardi.
Shu yilning 27-yanvar kuni o‘tkazilgan Xalq deputatlari Jizzax va Surxondaryo viloyatlari davlat hokimiyati vakillik organlari deputatlarining bo‘shab qolgan o‘rinlarga Oliy Majlis Senati a’zolari saylovi bo‘yicha qo‘shma majlislari bayonnomalariga asosan U.Uzakov va E.Turdimov O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Senati a’zolari etib ro‘yxatga olindi.
Shuningdek, majlisda ayrim senatorlarning vakolatlarini muddatidan oldin tugatish hamda Buxoro, Samarqand va Sirdaryo viloyatlarida bo‘shab qolgan o‘rinlarga O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Senati a’zolari saylovi o‘tkazish masalalari muhokama qilindi.

Заседание Центризбиркома
31 января 2017 года состоялось заседание Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, которое вел председатель Комиссии М.Абдусаломов.
На основании протоколов совместных заседаний депутатов представительных органов государственной власти Джизакской и Сурхандарьинской областей по выборам членов Сената Олий Мажлиса вместо выбывших, проведенных 27 января 2017 года, У.Узаков и Э.Турдимов зарегистрированы членами Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
Также на заседании рассмотрены вопросы о прекращении полномочий некоторых сенаторов и проведении в Бухарской, Самаркандской и Сырдарьинской областях выборов членов Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан вместо выбывших.