Narimon Umarovning Samarqand viloyati saylovchilari bilan uchrashuvi
O'zbekiston "Adolat" sotsial-demokratik partiyasidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Narimon Umarov 18-fevral kuni Samarqand viloyati saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o'tkazuvchi 7-Samarqand okrug saylov komissiyasining raisi Ya.Allayorov ochdi. Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili N.Rabbimova yig'ilganlarni nomzodning tarjimai holi bilan tanishtirdi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Narimon Umarov o'z saylovoldi dasturi yuzasidan nutq so'zladi.
Dasturda mamlakatimizda "Islohot – islohot uchun emas, avvalo inson uchun" tamoyili asosida olib borilayotgan siyosatni rivojlantirish, aholi turmush sifati ko'rsatkichlarini yanada yaxshilash sharti bo'lgan davlat ijtimoiy dasturlarini tatbiq etishni izchil davom ettirishga alohida e'tibor qaratilgan. Ijtimoiy-iqtisodiy masalalarni faqat davlat hokimiyati organlarining samarali sa'y-harakatlari bilan hal etib bo'lmasligini inobatga olib, xodimlar va ish beruvchilar o'rtasidagi ijtimoiy sheriklik munosabatlarini mustahkamlash, korxonalarda xodimlarning mehnat sharoitlarini yaxshilash, biznes tuzilmalarning ijtimoiy mas'uliyatini yanada oshirish doimiy e'tibordagi masalalar ekanligi qayd etilgan.
Uchrashuvda Samarqand shahridagi 14-umumta'lim maktabi direktori D.Saydullayeva, ta'lim, fan va madaniyat xodimlari kasaba uyushmasi Qo'shrabot tumani kengashi raisi A.To'xtarov, "Mahalla" xayriya jamoat fondi Samarqand shahar bo'limi mutaxassisi M.G'ulomova va boshqalar O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi ko'ppartiyaviylik va muqobillik asosida o'tayotgani mamlakatimizda huquqiy-demokratik davlat shakllangani, saylov tizimimiz umume'tirof etilgan xalqaro normalarga to'la javob berishidan dalolat ekanini ta'kidladi.

Встреча Наримона Умарова с избирателями Самаркандской области
18 февраля состоялась встреча кандидата в Президенты Республики Узбекистан от Социал-демократической партии Узбекистана "Адолат" Наримона Умарова с избирателями Самаркандской области
Открыл встречу председатель 7-й Самаркандской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан Я.Аллаяров. Доверенное лицо кандидата в Президенты Н.Раббимова ознакомила собравшихся с биографией кандидата.
С речью о своей предвыборной программе выступил кандидат в Президенты Республики Узбекистан Наримон Умаров.
В предвыборной программе особое значение придается развитию политики, проводимой в нашей стране на основе принципа "Реформы – не для реформ, а для человека", последовательному продолжению реализации государственных социальных программ, являющихся условием дальнейшего улучшения показателей качества жизни населения. Отмечается, что с учетом того, что социально-экономические вопросы невозможно решать только силами лишь органов государственной власти, постоянное внимание уделяется вопросам укрепления социального партнерства, улучшения условий труда работников на предприятиях, дальнейшего повышения социальной ответственности бизнес-структур.
На встрече директор самаркандской общеобразовательной школы №14 Д.Сайдуллаева, председатель Кошрабадского районного совета профсоюза работников образования, науки и культуры А.Тухтаров, специалист самаркандского городского отдела благотворительного общественного фонда "Махалла" М.Гулямова и другие подчеркнули, что проведение выборов Президента Республики Узбекистан на многопартийной и альтернативной основе свидетельствует о том, что в стране сформировано правовое демократическое государство, наша избирательная система полностью соответствует общепризнанным международным нормам.