Afg‘oniston Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv
2017-yilning 23-yanvar kuni Afg‘onistonda rasmiy tashrif bilan bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Qobul shahrida Afg‘oniston Islom Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Salohiddin Rabboniy bilan uchrashdi.
O‘zbekiston va Afg‘oniston tashqi siyosat idoralari rahbarlari ikki tomonlama hamkorlik masalalarini muhokama qildilar hamda xalqaro va mintaqaviy siyosat muammolari yuzasidan fikr almashdilar.
Uchrashuvda BMT, Shanxay hamkorlik tashkiloti va boshqa xalqaro tuzilmalar doirasidagi hamkorlik istiqbollari ko‘rib chiqildi. Hozirgi paytda Tashqi ishlar vazirlari Kengashida O‘zbekiston raislik qilayotgan Islom hamkorlik tashkiloti faoliyatiga alohida e’tibor qaratildi.

Meeting with Minister of Foreign Affairs of Afghanistan
On January 23, 2017, in Kabul, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov, who is in Afghanistan on an official visit, met with the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Afghanistan Salahiddin Rabbani.
The foreign ministers of Uzbekistan and Afghanistan discussed the issues of bilateral cooperation and exchanged views on the problems of international and regional policy.
The sides discussed prospects of cooperation between the two countries within the framework of the United Nations, Shanghai Cooperation Organization and other international structures. Special attention was paid to the activity of the Organization of Islamic Cooperation, in whose Council of Ministers of Foreign Affairs Uzbekistan is currently chairing.