Afg‘oniston Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv
2017-yilning 23-yanvar kuni Afg‘onistonda rasmiy tashrif bilan bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Qobul shahrida Afg‘oniston Islom Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Salohiddin Rabboniy bilan uchrashdi.
O‘zbekiston va Afg‘oniston tashqi siyosat idoralari rahbarlari ikki tomonlama hamkorlik masalalarini muhokama qildilar hamda xalqaro va mintaqaviy siyosat muammolari yuzasidan fikr almashdilar.
Uchrashuvda BMT, Shanxay hamkorlik tashkiloti va boshqa xalqaro tuzilmalar doirasidagi hamkorlik istiqbollari ko‘rib chiqildi. Hozirgi paytda Tashqi ishlar vazirlari Kengashida O‘zbekiston raislik qilayotgan Islom hamkorlik tashkiloti faoliyatiga alohida e’tibor qaratildi.

23 января 2016 года находящийся с официальным визитом в Афганистане Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в г.Кабуле встретился с Министром иностранных дел Исламской Республики Афганистан Салахиддином Раббани.
Главы внешнеполитических ведомств Узбекистана и Афганистана обсудили вопросы двустороннего сотрудничества, а также обменялись мнениями по проблемам международной и региональной политики.
Стороны рассмотрели перспективы взаимодействия двух стран в рамках ООН, Шанхайской организации сотрудничества и других международных структур. Отдельное внимание было уделено деятельности Организации исламского сотрудничества, в Совете министров иностранных дел которой Узбекистан в настоящее время председательствует.